Karşınızda dünyanın ilk yapay zeka-insan düeti!

Kendinden fazlasıyla söz ettiren robot Sophia, The Tonight Show’un robot temalı bölümünde Jimmy Fallon ile düet yaptı.

Yeni yapay zekâ aracı ile şarkılara eşlik edebildiğini iddia eden Sophia “Yeni yapay zekâ sesimle karaoke söylemeye bayılıyorum” dedi.

Düetin öncesinde Jimmy Fallon ile muhabbet eden Sophia, şarkı söylemekten çok daha fazlasını yapabildiğini kanıtladı.

Jimmy Fallon’ın “Görüşmeyeli neler yaptın?” sorusuna “Fazla bir şey değil. 25’ten fazla ülke gezdim, Cosmopolitan Dergisi’nin kapağında yer aldım, Angela Merkel, Will Smith ile görüştüm ve Chrissy Teigen ile Twitter’dan takipleştim, Birleşmiş Milletler ve NATO’da söyleşi verdim, kredi kartı alan ilk robot oldum ve vatandaşlık alan ilk robot oldum. Sen neler yaptın?” diyerek Jimmy Fallon’ı da iğneledi.

Aşağıdaki video aracılığıyla Sophia ve Jimmy Fallon arasında geçen konuşmayı (4:42) ve düetlerini (6:55) izleyebilirsiniz:

Kaynak: https://www.webtekno.com/dunyanin-ilk-robot-insan-dueti-jimmy-fallon-ve-robot-sophia-arasinda-gerceklesti-h57789.html

Monday Morning Goods No: 180

Bu MMG'de

YouTube, videoların başında art arda iki reklam gösterecek

Reklamları ile kullanıcılarının sürekli canını sıkan YouTube, birer reklam gösterdiği yerlerde ikişer reklam gösterecek.

Kodla çalışan bir mama makinesi

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından hazırlanan sokak hayvanlarına yönelik #BuMamaBenden projesi Twitter'da büyük ilgi gördü.