KFC Türkiye’den 30’uncu yılına özel tasarım yarışması

Yarışmada ilk üçe giren tasarımlar yıl boyunca KFC kovalarında boy gösterecek.

KFC, Türkiye’deki 30’uncu yılını, insanları kovasının dış yüzeyini tasarlamaya davet eden bir yarışmayla kutluyor.

15 Eylül tarihine kadar Kfckovasi.com’a yüklenen tasarımlar ilk olarak jüri üyeleri Erdil Yaşaroğlu, Emrah Ablak ve Ethem Onur Bilgiç tarafından değerlendirilecek. Jürinin seçtiği 10 tasarım, internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak ve sonrasında halk oylamasına geçilecek. Oylama sonucunda ilk üç sırayı alan tasarımlar KFC kovalarına basılacak ve yıl boyunca tüm KFC restoranlarında kullanılacak.

Birincisine iMac, ikincisine MacBook Pro, üçüncüsüne ise MacBook Air verilecek yarışmaya her katılımcı tek bir tasarım ile katılabilecek. Tasarımlar Kfckovasi.com adresi üzerinden yapılabileceği gibi, yarışma şartnamesindeki detaylara uygun formatta hazırlanan tasarımlar da internet sitesine yüklenebiliyor.

Kaynak: https://mediacat.com/kfc-turkiyeden-30uncu-yilina-ozel-tasarim-yarismasi/

Monday Morning Goods No: 214

Bu MMG'de

Elon Musk’ın zihin okumayı gerçek hale getiren projesi: Neuralink

İki yıldır tam olarak ne yaptığını bilemediğimiz, işlevi uzunca bir süredir gizli tutulan Elon Musk şirketi Neuralink hakkındaki detaylar ortaya çıkmaya başladı. Neuralink ile doğrudan beyne yerleştirilebilen kablosuz bir cihazla teorik olarak zihin okumak mümkün olabilecek gibi duruyor.

Instagram gönderi beğeni sayısını gizlemeye başlıyor

Instagram yedi pilot ülkede gerçekleştirdiği güncelleme ile gönderilerin beğeni ve izlenme sayısını sadece paylaşım yapan kişi görecek şekilde değiştirdi.