Kobe Bryant’ın kariyerinden geçen reklamlar

41 yaşında aramızdan ayrılan Kobe Bryant, kariyeri boyunca birçok marka için kamera karşısına geçti.

ABD’li basketbol efsanesi Kobe Bryant, dün ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Calabasas’ta özel helikopterinin düşmesi sonucunda hayatını kaybetti. Kazada Bryant’ın yanı sıra aralarında 13 yaşındaki kızı Gianna Maria-Onore’nin de bulunduğu diğer sekiz kişi de yaşamını yitirdi.

41 yaşında hayata veda eden Kobe Bryant, 1996 yılında giymeye başladığı Los Angeles Lakers formasını kariyeri boyunca hiç çıkarmadı. NBA’de geçirdiği 20 sezonda Lakers formasıyla beş kez şampiyonluk yaşadı, NBA finallerinde iki kez MVP seçildi. 18 kez NBA All-Star kadrosuna seçilen Bryant, bu maçlardan dördünde MVP oldu. 2008 yılında Pekin’de, 2012 yılında Londra’da düzenlenen Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ABD Milli Basketbol Takımı ile iki kez altın madalya kazandı.

Hayatı boyunca, basketbol sevsin ya da sevmesin milyonlarca insana ilham kaynağı olan Bryant, NBA’in global elçiliğini üstleniyordu. Zambezi adlı kreatif ajansın yatırımcıları arasında da yer alan Bryant’ın yazdığı ve seslendirdiği animasyon Dear Basketball, 90. Akademi Ödülleri’nde Oscar ile ödüllendirildi.

Black Mamba lakaplı Bryant, aralarında adidas, Nike, Sprite, Türk Hava Yolları, McDonald’s’ın da bulunduğu birçok markayla işbirliği yaptı. Bryant’ın kariyerinden geçen reklamlardan bazıları şöyleydi:

adidas

McDonald’s

Türk Hava Yolları

Sprite

Nike

Guitar Hero

Lenovo

Nintendo

Apple TV

Kaynak: CNN, Adweek, BBC

Kaynak: https://mediacat.com/kobe-bryantin-kariyerinden-gecen-reklamlar/

Monday Morning Goods No: 241

Bu MMG'de

Glovo, Türkiye pazarından çekiliyor

İspanya merkezli teslimat girişimi Glovo, Türkiye’nin de içinde bulunduğu dört ülkede operasyonlarını durdurma kararı aldığını açıkladı.

2019’a damga vurdular…

Marketing Türkiye – Poltio iş birliğiyle gerçekleştirilen “2019’un ‘En’leri” anketi geçtiğimiz yıla damgasını vuran kişi ve olayları gözler önüne seriyor.