Kodla çalışan bir mama makinesi

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından hazırlanan sokak hayvanlarına yönelik #BuMamaBenden projesi Twitter'da büyük ilgi gördü.

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında eğitim alan çocuklar, sokak hayvanlarının aç kalmamaları adına kolları sıvadı ve kodla çalışan bir mama makinesi geliştirdi. Proje, Vodafone Zeytinburnu İstasyon Mağazası önündeki mama kabının kapağının, dışarıdan gelen bir komutla çalışması mantığına dayanıyordu. Dışarıdan gelen komut ise Twitter’da #BuMamaBenden etiketiyle paylaşım yapılmasıydı.

#BuMamaBenden etiketi dün akşam saatlerinde Twitter kullanıcılarının büyük ilgisiyle karşılaştı. Bir süre Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşen #BuMamaBenden etiketiyle şu ana kadar yaklaşık 80 bin tweet paylaşıldı.


Kaynak: https://mediacat.com/vodafone-bumamabenden-kampanyasi/

Monday Morning Goods No: 180

Bu MMG'de

YouTube, videoların başında art arda iki reklam gösterecek

Reklamları ile kullanıcılarının sürekli canını sıkan YouTube, birer reklam gösterdiği yerlerde ikişer reklam gösterecek.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ