LEGO parçalarıyla yapılan gerçek Bugatti Chiron

LEGO, ağırlıkla LEGO Technic parçaları kullanarak, güncel fiyatı 2,6 milyon dolar olan lüks otomobilin gerçek boyutlu bir LEGO versiyonunu üretti.

Kasasının yanı sıra motoru da LEGO parçaları kullanılarak yaratılan araç 5,3 beygir gücünde ve saatte 20 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor.

Bin 500 kilogram ağırlığındaki LEGO Bugatti Chiron’un üretiminde 20 kişi, altı ay boyunca emek harcadı. Aracın üretiminde 1 milyondan fazla parça kullanıldı; motoru ise 2 bin 304 Power Function motordan oluşturuldu.

LEGO Bugatti Chiron tamamıyla LEGO parçalarından oluşmuyor. Zira araçta orijinal Bugatti lastikleri kullanıldı. Ayrıca, bazı kısımlar da çelik ile desteklendi. Ancak LEGO’ya göre, otomobilin yapımında hiçbir şekilde yapıştırıcı kullanılmadı ve yüzde 90’ı LEGO parçalarıyla tamamlandı.

Kaynak: The Verge

Kaynak: https://mediacat.com/lego-parcalariyla-gercek-boyutlu-bugatti-chiron/

Monday Morning Goods No: 168

Bu MMG'de

Dünyada önce hangi sorunu düzeltmeliyiz?

Rethink Priorities’in kurduğu Priority Wiki, küresel çapta sorun bekleyen sorunları çözmek için planlama yapmaya yardımcı oluyor.

İnsan elinden çıkmış gibi portre çizen algoritma

Matthias Dörfelt, Weird Faces projesinde insan eliyle çizilmiş gibi görünen, eşsiz portreler üreten bir algoritma yarattı.