McDonald’s’tan verilen Whopper siparişleri sadece 1 sent!

Burger King, Whopper Detour kampanyasıyla müşterilerini McDonald's'a götürüp Whopper siparişi vermelerini sağlıyor.

Burger King ikonik burgeri Whopper’ı, hackvertising stratejileriyle hazırladığı kampanyalarla ses getirecek işlere imza atıyor. Geçtiğimiz Black Friday’de Burger King,  Whopper Shopperkampanyasıyla bedava Whopper kazandırmıştı. Öncesindeyse Kuveyt’te hava sıcakları 50 dereceyi aşınca güneş ızgarası tasarlayarak müşterilerine güneşte ızgaralanmış Whopper’lar sunmuştu. Bu kez ise Amerika Birleşik Devletleri’nde hayata geçirdiği Whopper Detour kampanyasıyla hem müşterilerini hem de McDonald’s çalışanlarını şaşırtmayı başardı.

Peki yalnızca 1 sente Burger King’in leziz Whopper’ına nasıl sahip olunur?

Yapılması gerekenler oldukça basit. En yakın McDonald’s’ın 182 metre (600 ft) çevresinde bulunup Burger King uygulaması üzerinden Whopper siparişi vermek. Ardından geriye sadece, bulunduğunuz noktaya en yakın Burger King’e gidip siparişinizi teslim almak kalıyor.

Size asla McDonald’s’a git demeyiz. Ya da der miyiz? #WhopperDetour

FCB New York’un üstlendiği kampanya bilgi ve teknolojiyi mizahla birleştirmeyi başarıyor. Technomic’in 2017’de yayınladığı rapora göre, Burger King, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık olarak 7,200 restauranta sahipken, McDonald’s bu sayıyı neredeyse ikiye katlayarak 14.000’den fazla restaurantıyla hizmet vermekte. Ülke genelinde nüfusun %75’i, en az bir McDonald’s restoranına 5 km’den daha az bir mesafede yaşıyor. Tam da bu noktada Whopper Detour kampanyası gibi çalışmalarla ezeli rakibi ile itişerek kendini göstermeye devam ediyor.

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/burger-king-mcdonalds-tan-verilen-whopper-siparisleri-sadece-1-sent/

Monday Morning Goods No: 182

Bu MMG'de

Samsung, tweet atacağı cihazları karıştırdı

Samsung, inanılmaz bir hataya imza attı. Orijinal Samsung Twitter hesabından atılan mesaj "Apple reklamına" dönüştü.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ