Meeting Owl Pro ile Akıllı Toplantı Odaları [SXSW 2020]

SXSW Interactive Innovation Awards finalistlerinden Meeting Owl Pro, toplantı odasının ihtiyaçlarına göre şekillenmiş mikrofon, kamera ve mikrofonu bulunan bir konferans aracı.

İş yaşamının odağında çalışmak, üretmek gibi bireysel olarak gerçekleştirilebilen faaliyetler olsa da ekip olmanın doğası gereği mesainin bir kısmı da toplantılara ayrılıyor. Toplantılar hem aynı mekanda bulunan kişiler için hem de o toplantıya uzaktan katılan kişiler için görüşmenin kalitesi çevre koşullarının sunduklarıyla doğrudan ilişkili. Toplantı salonunun donanımı ise toplantının akışını kimi zaman yaşanan aksaklıklarla sekteye uğratıyor. Video çağrı ile katılan kişinin seninin net duyulmaması, herkesi görememesi veya odadaki kişilerin projeksiyona bağlanamaması gibi aksaklıklar sıkça yaşanabilmekte. Meeting Owl Pro, toplantı odasındaki teknik sorunları yüksek kaliteyle çözmeyi amaçlayan bir ürün.

Meeting Owl Pro ile yüksek görüntü ve ses kalitesi

Owl Labs tarafından geliştirişlen Meeting Owl Pro, bilgisayara USB ile bağlanan ve üzerinde hoparlör, mikrofon ve kamera bulunan bir toplantı asistanı. Uzaktan çalışanlar, farklı konumlarda birlikte çalışan ekipler veya uydu ofisler de göz önünde bulundurularak geliştirilen ürün, fiziksel olarak orada bulunmayan kişilerin kendilerini toplantının dışında hissetmemeleri ve bağlantı kalitesinin bir handikap olmaması düşünülmüş. Böylece 360 derece görüntü alan 1080p çözünürlüklü kamerası, 360 derece sesi yayabilen üçlü hoparlörü ve 5,4 metre (18 foot) çapındaki alandan çıkan sesi yakalayabilen mikrofonu ile uzaktan bağlanan kişinin herkesi görmesini ve duymasını sağlıyor.

Toplantı sırasında “beni duyabiliyor musunuz?” sorusunu ortadan kaldırmayı hedefleyen Meeting Owl Pro, teknolojiyi bir kenara bırakıp toplantı konusuna odaklanmasını sağlıyor. Tek bir USB girişi ile bilgisayara bağlanan ürün hemen her video konferans yazılımını da destekliyor. Tek yapılması gereken mikrofon, hoparlör ve kamera ayarlarından ürünü seçilmesi yeterli.

Meeting Owl Pro, SXSW Interactive Innovation Awards yarışmasının Robotics & Hardware kategorisinde finale kalan 5 isimden biri oldu. Kurumsal müşterilere yönelik olarak geliştirilen Meeting Owl Pro’nun tek parça fiyatı ise 999 dolar. Parliament Pack ve Office Starter Pack gibi toplu satın alma opsiyonları da sunmakta. Ürün hakkında detaylı bilgiyi internet sitesi üzerinden de alabilir, demo videoyu aşağıdan izleyebilirisiniz.

Görsel: Owl Labs

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/meeting-owl-pro-ile-akilli-toplanti-odalari-sxsw-2020/

Monday Morning Goods No: 247

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Araştırmacılar, Hayvanlardan Esinlenerek Yeni Bir Yapay Zeka Çipi Tasarladı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bulunan Fotonik Enstitüsü'nde görevli araştırmacılar, hayvanların gözlerinin, görsel bilgileri beyne aktarmadan önce önişleme şeklini taklit eden yeni bir yapay zeka çipi geliştirdi.