Orkların insanlarla beraber yaşadığı bir dünya hayal edin

Başrollerini Will Smith ve Joel Edgerton’ın paylaştığı bir Netflix filmi olan Bright ilginç bir reklam kampanyası ile karşımıza çıkıyor.

Orkların, elflerin ve insanların kardeş kardeş yaşadığı bir dünya hayal edin. Ya da boş verin hayal etmeyi; insan polis Ward ve ork polis Jakoby’nin peşine takılıp, dünyanın bir gecede nasıl değişebileceğine tanık olun.

Başrollerini Will Smith ve Joel Edgerton’ın paylaştığı gerilim filmi Bright, 22 Aralık’ta Netflix‘te gösterime girmeye hazırlanıyor. Netflix ise ülkemizde tüm dünya ile aynı anda gösterime girecek olan film için ilginç bir reklam kampanyası ile çıkıyor karşımıza.

 

İnsanların hayatı orklar ile paylaştığı bir evrende neden orklar da reklam yıldızı olmasın diyen Netflix; orklara özgü diş macunu, banka ve parfüm markaları kurguluyor. Bright için hazırlanan billboard’larda diş macunu olarak Orkolin, banka olarak Orkbank ve parfüm olarak da d’ork markalarına ork reklam yüzleri ile birlikte yer veren Netflix, kendisini de Orkflix’e dönüştürmeden edemiyor.

 

Kaynak: http://www.mediacatonline.com/netflix-bright-acikhava-reklami/

Monday Morning Goods No: 132

Bu MMG'de

Amazon’dan Youtube’a rakip; AmazonTube!

Geçtiğimiz günlerde Yüzüklerin Efendisi serisinin dizisi için telif haklarını aldığını duyuran Amazon, şimdi de Google’ın Youtube üzerinden Echo Show’u engellemesi nedeniyle yeni bir video servisi kurmayı planlıyor.

1.9 Milyar $ yatırım alan karma gerçeklik gözlüğü: Magic Leap One

Uzun yıllardır ortaya çıkması beklenen gözlük sonunda gün yüzüne çıktı. Microsoft’un HoloLens gözlüğüne benzer özellikler taşıyan ürün, sanal ile artırılmış gerçekliği bir araya getirmeyi amaçlıyor.