Pantone’dan Akıllı Telefonu Renk Seçiciye Dönüştüren Kart

Pantone, "Pantone Color Match" ile gerçek yaşamdaki nesnelerin renklerini analiz ederek tasarımcıların işini kolaylaştıracak bir ürün sunuyor.

Yaratıcı bünyeler söz konusu olduğunda akıllı telefondaki ihtiyaçlar farklılaşıyor. Çizimleri ve diğer 2 boyutlu yüzeyleri dertsiz bir şekilde fotoğraflayabilmek, baskıya girebilecek kadar yüksek kalitede çekim yapabilmek, Photoshop kalitesinde düzenlemeleri kolayca gerçekleştirebilmek gibi örnekler kendi deneyimlerimden yola çıkarak sıralayabileceğim beklentiler. Pantone Color Match Card da Photoshop’taki damlalık aracını gerçek dünyaya taşıyarak yaratım sürecini kolaylaştıran bu türden bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Pantone Color Match Card yüksek doğruluk oranı vadediyor

Çevremizde gördüğümüz ilham verici görüntüler üretim sürecini besleyen yegane kaynaklar. O halde neden bu ilham kaynaklarını anında analiz etme şansımız olmasın. İşte gökkuşağı renkleriyle sunulan Pantone Color Match Card bu anlamda tasarımcılara kolaylık sağlamayı hedefleyen bir araç.

Pantone Color Match Card

Renk eşleştirme kartı, ortasında kesik bir alan bulunan bir renk paleti görünümünde. Tek yapmanız gereken kartı, istediğiniz renkteki nesneye tutmak ve kameranızı da ona doğrultmak. Bunun ardından Pantone Connect uygulaması en iyi sonucu ve alternatif sonuçları alt alta sıralıyor. Analiz ettiğiniz rengi, Pantone Connect uygulamasında kaydedebiliyor, kullandığınız Adobe araçlarındaki paletinize doğrudan erişebileceğiniz bir renk olarak gönderebiliyorsunuz.

Karttaki renk örnekleri sayesinde uygulama ortamdaki aydınlatma koşullarını algılayabiliyor

Karttaki renk örnekleri ve çevresindeki izleme işaretleri Pantone Connect uygulamasının renkleri yakalama şeklini kalibre etmesine yardımcı oluyor. Bu kalibrasyon, her türlü aydınlatma koşulunda tonları büyük bir hassasiyetle yakalayabilmesini sağlıyor. Renk örnekleri, uygulamanın o anda ne tür bir aydınlatma ortamında (sıcak, soğuk veya nötr) olduğunuzu anlamasını sağlıyor. Uygulama bu renkleri referans alarak görüntünün beyaz dengesini kendi kendine kuruyor ve kalibrasyon yapıyor.

Kartın fiyatı 14,99 dolar ve Pantone’un internet mağazasından edinmek mümkün.

Pantone Color Match

Görsel: Pantone

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/pantone-color-match-card-pantone-dan-akilli-telefonu-renk-seciciye-donusturen-kart/

Monday Morning Goods No: 264

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Instagram Tüm Hikayeleri Aynı Ekranda Gösterecek Yeni Bir Sayfayı Test Ediyor

Instagram yeni hikayeleri sıraladığı tek satırlık alanı, tüm hikayeleri içeren bir sayfaya dönüştürecek yeni tasarımı test ediyor.