Plaktan internet sitesi dinletisi

Ses yapım şirketi Just Tom; internet sitesini vinil plağa taşıyarak dinlenebilecek bir formatta reklam ajanslarına dağıtıyor.

Vinil plak yükselişini yaşıyor. Pek çok müzik grubu plak çıkarırken, markalar da bu nostalji rüzgarına kapılmadan edemiyor. Toronto merkezli bir ses yapım şirketi olan Just Tom da vinilin geri dönüşünün tabii ki farkında. Hatta bu nedenle internet sitesini bile plak olarak hazırlamış!

“Plakta bir internet sitesi mi? O da nesi?” dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak, önceden belirtelim ki oldukça akıllı bir buluş Just Tom’unki. Hem dünyadaki plak trendini yakalıyor, hem de cin fikirli bir iş ile ses ve şirket arasındaki bağlantıyı kuruyor. Böylece hem yenilikçi hem de gündemi yakalayan bir duruş sergiliyor.

Okutmaya Değil; Dinletmeye Odaklı İnternet Sitesi

Reklam ajanslarında giderek artan pikap sayısını fark eden Just Tom; bunu değerlendirmeye karar veriyor.  Sitenin özü, okumaya değil; dinlemeye odaklanması. Tercih edenler için plak sitenin online versiyonu da mevcut ama o da aynı mantıkla çalışıyor. İsteyenler bilgileri okuyabilmesine rağmen, her iki site de sunulan bilgiyi size dinletmeye öncelik veriyor.

Plak site dediğimiz bildiğimiz bir albüm aslında. Just Tom hakkındaki bilgileri veren bir plak. Plağın içindeki her şey Just Tom Başkanı Tom Thorney tarafından okunmuş. Şarkılar (pardon sayfalar) ise beklediğiniz “hit”lerden oluşuyor. Hakkında bölümü var, İşlerimiz bölümü var, İletişim bölümü var. Plaklar tabii ki olması gerektiği gibi, şık bir kapak içerisinde geliyor.

just tom_kanada_bigumigu_just tom_kanada_bigumigu_just tom_kanada_bigumigu_

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/plaktan-internet-sitesi-dinletisi/

Monday Morning Goods No: 172

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Olmayan bir şeyin tadını nasıl seversiniz?

Burger King, menüsüne yeni eklenecek olan Crispy Chicken Tenders'ı duyurmak için insanlara ürün hakkındaki düşüncelerini sordu.