Playtronica İnsan Bedenini ve Sıradan Objeleri Müzik Aletine Dönüştürüyor

Playtronica her şeyle müzik yapmanıza olanak tanıyan MIDI kontrolörleri Touchme ve Playtron ile eğlenceli bir ses deneyimi sunuyor.

Playtronica, her şeyle müzik yapabilmenizi sağlayacak MIDI kontrolörler üretiyor

Playtronica kendini; teknolojiyi kullanarak sesle ilgili deneyimler açısından yepyeni bir olasılıklar evreni ortaya koyan dijital bir oyun alanı olarak tanımlıyor. Amaçları sese dokunsal bir boyut kazandırmak. Bunu yaparken de eğlenceli bir yaklaşım sergiliyorlar. Bu yaklaşımı, geçtiğimiz yıl David Bowie’nin Let’s Dance parçası için hazırladıkları meyve sebze orkestrasında net bir şekilde görebiliyoruz.

Playtronica hemen hemen her şeyle müzik yapmanıza olanak tanıyan MIDI (Musical Instruments Digital Interface / Müzik Enstrümanları Dijital Arabirimi) kontrolörler tasarlıyor. Playtron, 16 farklı objeyle müzik yapabileceğiniz bir MIDI kontrolör. Bu objeler dışında tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar. Su, meyve, sebze, kendi teniniz ya da iletken olan her türlü nesneyi cihaza bağlayabiliyorsunuz. Doğası gereği iletken olan her bir obje için bir ses yaratabiliyor cihaz. Hatta dokunma yoğunluğunuza göre de sesin yoğunluğu değişiyor. Herhangi bir müzik bilgisi de gerektirmiyor. Playtronica, Playtron’u kullanmanın çok kolay olduğunu, herkesin bu cihazla müzik yapabileceğini belirtmiş.

Playtronica’nun sunduğu diğer MIDI kontrolör ise Touchme. Bu cihaz aracılığıyla insan cildi bir müzik aleti haline dönüştürülebiliyor. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve kendi bedeniniz. Yine herhangi bir müzik bilgisi olmadan herkesin kullanabileceği türden bir ürün olduğunun altı çizilmiş.

Berlin, Moskova ve Paris’te faaliyet gösteren uluslararası ses stüdyosu Playtronica, tasarladığı ses deneyimleriyle Nike, Boeing, Mercedes Benz, Google gibi markalarla iş birliği yapmış. Çalışmalarını internet sitesiFacebook sayfasıYouTube kanalı ve Instagram’ı üzerinden takip edebilirsiniz.

    

Görsel: YouTubePlaytronica

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/playtronica-insan-bedenini-ve-siradan-objeleri-muzik-aletine-donusturuyor/

Monday Morning Goods No: 248

Bu MMG'de

Kuantum Bilgisayar Teknolojisini Değiştirecek Bir Buluş Gerçekleştirildi

Avustralya’dan bilim insanları tek bir atomun çekirdeğini sadece elektrik alanlar kullanarak kontrol etmeyi başardılar. 1961 yılında ünlü bilim insanları Nobel Laureate ve Nicolaas Bloembergen tarafından önerilen bu teori, bugün gerçek olmuş oldu.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ