Puma 1986 model ‘teknolojik’ ayakkabısını canlandırmaya karar verdi!

Puma, 1986 yılında yaptığını şimdi yine yapıyor; spor ile teknolojiyi birleştiren, sıra dışı bir spor ayakkabı ile karşımıza çıkıyor!

Akıllı ayakkabılar, şu günlerde epey revaçta. Puma , doğal olarak bu teknolojiyi yeni ayakkabılarıyla birleştirerek kamuoyunun beğenisine sunmak istiyor. Puma; RS-Bilgisayar mimarisini kullanan ve buna ek olarak modern fitness takip teknolojisini takip eden 2018 model ayakkabılarını tanıttı. Giyim aksesuarı; kalori, mesafe ve adım sayımı ölçümü için üç eksenli bir ivmeölçer kullanılıyor.

İnanın veya inanmayın, Puma’nın ilk akıllı ayakkabıları 1986 yılında üretilmişti. Eski model bir akıllı ayakkabı; bir Apple II veya Commodore 64 ile basit bir şekilde entegre olabiliyordu. Elbette o zamanki ayakkabılarla iletişim kurmak için kablolu 8 bit mimarisinden faydalanıyorlardı ve basit bilgiler kazanımlanıyordu.

Yeni akıllı ayakkabınızı kullanmak içinse; Android ve iOS işletim sistemlerine ve  Bluetooth teknolojisine sahip olmanız kafi. Tabii ki akıllı ayakkabılara da…

Ürün çok sayıda üretilmeyecek ve sınırlı sayıdaki modeller “ayakkabı tutkunlarının” karşısına çıkacak. Ayakkabının ismi Puma HyperAdapt olarak biçimlenenecek. Puma web sitesi, ayakkabıları, bazı perakende mağazaları aracılığıyla 13 Aralık‘ta dünya çapında satışa sunacak.

Kaynak: https://www.chip.com.tr/haber/pumanin-akilli-ayakkabilari-hazir_79629.html

Monday Morning Goods No: 183

Bu MMG'de

Kaliforniya, tamamen elektrikli otobüsleri kullanmaya başladı

İklim değişikliği ve hava kirliliği, artık insan sağlığını da ciddi şekilde tehdit edecek boyutlara gelince, Kaliforniya Eyaleti'nde yetkililer zorunlu eylem planları hazırladılar.

NASA’nın uzay aracı InSight’ın Mars’tan gönderdiği özçekim

Geçtiğimiz günlerde Mars’a inen uzay aracı InSight, bize kızıl gezegenden güzel bir özçekim fotoğrafı yolladı.