Şampuan reklamlarının sırrı ortaya çıktı!

Suave’un hazırladığı kampanya, şampuan reklamlarındaki kadınların saçlarının nasıl böyle mükemmel görünebildiğini ortaya çıkarıyor.

Şampuan reklamlarındaki kadınların mükemmel saçlara nasıl sahip olduğunu hiç düşündünüz mü? Saç bakımı markaları, kadın şampuanı reklamlarında olayı biraz abartıyor ve kadınları her zaman bakımlı, gür ve parlak saçlara sahip olabileceklerine inandırmaya çalışıyor. Y kuşağından kadınların %74’ü ise reklamlarda gördükleri saçların yapılmasının mümkün olmadığına inanıyor.

Suave, reklamcılık hilelerinden uzak durarak hazırladığı kampanyada hem bu reklam filmlerinde kullanılan hileleri ortaya çıkardı, hem de filmde yer alacak kadınların kuliste saçlarını Suave ürünleri kullanarak kendilerinin yapmasına izin verdi. Kadınlar saçlarını garip aksesuarlarla ve peruklarla uzatmak, ya da oradan oraya savurmak zorunda kalmadı. Kampanya, kadınların bu hileler olmadan da bakımlı ve havalı saçlara sahip olabileceği gösteriyor.

 

Kaynak: http://www.dijitalajanslar.com/sampuan-reklamlarinin-sirri-ortaya-cikti/

Monday Morning Goods No: 147

Bu MMG'de

Düşüncelerinizi okuyup yanıt veren ürkütücü kulaklık: AlterEgo

Dünyanın en büyük araştırma enstitülerinden MIT, yoğun çalışmalar sayesinde geliştirilen yeni kulaklığı AlterEgo’yu tanıttı. Kulaklık, beynimizdeki sinyalleri algılayarak aklımızı okuyor, düşündüğümüz kelimeleri seslendiriyor.

Facebook’un ikinci el alışveriş servisi Marketplace, Türkiye’de!

Kısa bir süre önce Facebook’un kendi toplulukları içinde ürün alım satımı platformu olarak hizmet veren Facebook Marketplace, ülkemiz için kullanıma sunuldu. Facebook içinde yerel ürünleri almayı ve satmayı tek bir çatı altında toplayan Marketplace, 64 ülkede kullanılabiliyor.