Şampuan reklamlarının sırrı ortaya çıktı!

Suave’un hazırladığı kampanya, şampuan reklamlarındaki kadınların saçlarının nasıl böyle mükemmel görünebildiğini ortaya çıkarıyor.

Şampuan reklamlarındaki kadınların mükemmel saçlara nasıl sahip olduğunu hiç düşündünüz mü? Saç bakımı markaları, kadın şampuanı reklamlarında olayı biraz abartıyor ve kadınları her zaman bakımlı, gür ve parlak saçlara sahip olabileceklerine inandırmaya çalışıyor. Y kuşağından kadınların %74’ü ise reklamlarda gördükleri saçların yapılmasının mümkün olmadığına inanıyor.

Suave, reklamcılık hilelerinden uzak durarak hazırladığı kampanyada hem bu reklam filmlerinde kullanılan hileleri ortaya çıkardı, hem de filmde yer alacak kadınların kuliste saçlarını Suave ürünleri kullanarak kendilerinin yapmasına izin verdi. Kadınlar saçlarını garip aksesuarlarla ve peruklarla uzatmak, ya da oradan oraya savurmak zorunda kalmadı. Kampanya, kadınların bu hileler olmadan da bakımlı ve havalı saçlara sahip olabileceği gösteriyor.

 

Kaynak: http://www.dijitalajanslar.com/sampuan-reklamlarinin-sirri-ortaya-cikti/

Monday Morning Goods No: 147

Bu MMG'de

Instagram’da paylaşmak için çok geç olan yerler

WWF, çevre kirliliğinden dolayı artık eskisi gibi olmayan ve Instagram’da fotoğraflarını paylaşmak için çok geç olan yerleri, kampanyasına taşıdı.

Düşüncelerinizi okuyup yanıt veren ürkütücü kulaklık: AlterEgo

Dünyanın en büyük araştırma enstitülerinden MIT, yoğun çalışmalar sayesinde geliştirilen yeni kulaklığı AlterEgo’yu tanıttı. Kulaklık, beynimizdeki sinyalleri algılayarak aklımızı okuyor, düşündüğümüz kelimeleri seslendiriyor.