Samsung’dan sonra şimdi de Huawei katlanabilir telefonunu duyuruyor!

Samsung Galaxy Fold tüm dünyada büyük ses getirmişti. Şimdi de Huawei, Barcelona'daki etkinlikte ilk katlanabilir telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Fakat telefonun görüntüleri çoktan internet ortamında paylaşılmaya başlandı.

İşte katlanabilir ekranlı Huawei Mate X!

Huawei’nin geçtiğimiz gün ilk defa görüntülenen, katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonu Mate X oldukça beğenilmişti. MWC 2019 kapsamında Barselona’da düzenlenecek etkinlik ile resmiyet kazanacak olan Huawei Mate X, lansmana saatler kala yeniden sızdırıldı.

Ortaya çıkan videoda Huawei’nin katlanabilir telefonunu tüm detaylarıyla görebiliyoruz. Oldukça ince bir ekrana sahip olan akıllı telefon, katlandığında dışarıda kalan ekranlara sahip. Tam ekran deneyimini devam ettiren katlanabilir telefonda kameralar ve sensörler ise yan tarafa toplanmış vaziyette.

6.6 inç ve 6.2 inç büyüklüğünde çift ekrandan oluşan akıllı telefon, tablet formuna geçirildiğinde ise 8 inç büyüklüğündeki herhangi bir çentiğin bulunmadığı ekrana sahip oluyor.

Huawei’nin geliştirdiği Kirin 980 işlemciyle gelen akıllı telefonda ortaya çıkan ilk bilgilere göre Dörtlü bir arka kamera ve çift ön kamera yer alıyor. Akıllı telefon gücünü ise 4500 mAh kapasiteli bataryadan alıyor.

Oldukça şık gözüken Mate X hakkındaki tüm detayları TSİ 16:00’da başlayacak Huawei etkinliğinde öğreneceğiz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/katlanabilir-telefon-huawei-mate-x-canli-goruntulendi

Monday Morning Goods No: 193

Bu MMG'de

Plakalarda emoji kullanma dönemi başlıyor!

Avustralya'nın Queensland eyaletinde bundan böyle sürücüler araç plakaları üzerinde emoji kullanabilecek. 1 Mart itibariyle trafikte görülebilecek emojili plakalar özel plaka arzu eden sürücüleri cezbetmeye şimdiden başladı.

İçerisinde ürün bulunmayan bir mağaza

LEGO Wear, yetişkinler için hazırladığı koleksiyonunu tanıtmak için Londra’da bir gezici mağaza açtı. Mağazayı diğerlerinden farklı kılan ise içerisinde hiçbir ürünün bulunmamasıydı.