Sony’den aşırı sıcaklara tişört kliması çözümü

Havaların ısınmasıyla birlikte özellikle dış ortamlarda aranan çözümler sonuçsuz kalmaya başladı. Fakat Japon şirket Sony Reon Pocket olarak adlandırdığı yeni ürünü ile tişört kliması üretmeyi planlıyor.

Sıcak havalarda aynı gün içerisinde birçok tişört değiştirsek de yine de sıcaklığa karşı koyamıyor ve kısa süre içinde terliyoruz. Bu durumda ister istemez birçok insanın yaşam kalitesini oldukça düşürüyor.

Sony’nin 2015 yılında başlattığı kitlesel form platformu olan First Flight’dan sıcak havalara karşı yeni ürün tanıtıldı. Reon Pocket adı verilen küçük klima, tişörtünüzün sırt bölmesinde gizlice konumlandırılabilen küçük bir mekanizma olarak karşımıza çıkıyor.

Bir akıllı telefondan daha küçük olan minyatür klima genellikle otomobillerde ve şarap soğutucularında kullanılan bir Peltier elemanı kullanarak kullanıcıyı soğutacak. Bataryası 90 dakikalık kullanım süresine sahip olduğu iddia edilen cihaz iki saatte de tam şarj noktasına ulaşabilecek.

Ayrıca mobil uygulama desteğiyle ısıyı kendinize göre istediğiniz gibi ayarlayabilecek hatta soğuk havalarda ısıtıcı olarak da kullanabileceksiniz.

Yatırım fonunda sadece birkaç gün içerisinde 1800 destekçiden 275000 dolarfazla gelir elde eden Reon Pocket’ın kısa süre içerisinde kullanılabilir prototipinin lanse edilmesi ve ardından da üretime geçirilmesi planlanıyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/sony-reon-pocket-ismiyle-tisort-klimasi-uretmeyi-planliyor

Monday Morning Goods No: 215

Bu MMG'de

Selfie’leri klasik portrelere dönüştüren yapay zeka tabanlı platform: AIPortraits

AIPortraits, tıpkı FaceApp'e benziyor, ancak bu kez kişilerin fotoğraflarını klasik dönem portrelerine dönüştürüyor.

Tazedirekt’ten dikey tarım projesi: Tazedikey

Tazedirekt'in dikey tarıma odaklanan yeni projesi Tazedikey ile apartmanda yaşayanlar kendi balkonlarında sebze-meyve yetiştirmeye başlayabilecek.