SpaceX ve Westworld yapımı Falcon Heavy kısa filmi!

Geçtiğimiz aylarda tarihi bir başarıya imza atan Elon Musk, dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy'i başarıyla test etmişti. Bu inanılmaz başarıyı anlatan en güzel video ise Westworld'ün yaratıcılarından geldi. SXSW'da Falcon Heavy hakkında Jonathan Nolan imzalı kısa bir film yayınlandı.

SpaceX firmasının kurucusu Elon Musk, söz verdiği üzere Westworldyapımcılarıyla beraber çalışarak Falcon Heavy için küçük bir kısa film hazırlattı!

 Westworld yapımcılarından Falcon Heavy kısa filmi!Bilindiği üzere SpaceX, yakın zamanda dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy’i, taşıdığı Tesla-Roadster ile uzaya göndererek büyük başarıya imza atmıştı. Fırlatma 3’de 2’lik bir başarı oranı ile gerçekleşti ve side booster adı verilen yardımcı iticiler eş zamanlı olarak destansı bir biçimde geri döndüler.

Dünyanın dört bir yanında meraklı gözlerce canlı olarak takip edilen bu tarihi olay, Westworld yapımcıları ile bir kısa film haline getirildi. Daha önce böyle bir proje üzerinden çalışıldığını duyuran Elon Musk, sözünü tutarak kısa süre önce bu kısa filmi yayınladı.

Kısa film Elon Musk’un İnstagram hesabı üzerinden 2 parça halinde yayınlandı. Haber içerisinden izleyebileceğiniz kısa film, Westworld dokunuşlarını hissettirir ölçütte ilginç ve bir o kadar nostaljik bir havaya sahip.

Kaynak: https://shiftdelete.net/spacex-ve-westworld-yapimi-falcon-heavy-kisa-filmi

Monday Morning Goods No: 143

Bu MMG'de

Wikipedia “Türkiye’yi Özledik” kampanyasını başlattı

Yaklaşık bir sene önce erişim yasağı getirilen Wikipedia, Türkiye'yi unutmadı. Aradan geçen aylardan sonra "We Miss Turkey" adıyla bir kampanya başlattı.

Google Lens sonunda kullanıma sunuldu!

Ekim ayında tanıtılan Google Pixel 2'nin en önemli özelliklerinden biri olan yapay zeka destekli Google Lens, artık tüm Android cihazlar için kullanılabilir durumda.