Spotify, ‘Evcil Hayvanınıza Özel Çalma Listesi’ Hizmetini Başlattı

Müzik akış platformu Spotify, evcil hayvanınıza özel çalma listesi oluşturabileceğiniz yeni hizmetini devreye soktu.

 Bu özellik sayesinde kullanıcılar, evcil hayvanlarına dair yanıtlayacağı sorulardan sonra özel bir çalma listesine ulaşabilecekler.

İsveç merkezli müzik akış platformu olan Spotify, son zamanlarda kişiselleştirilmiş oynatma listelerini iyileştirmenin yeni yollarını deniyor. Bu doğrultuda şirket, kısa bir süre önce yolculuklar için oluşturulmuş kişiselleştirilmiş bir çalma listesi olan ‘Soundtrack Your Ride’ı duyurmuştu. Şimdiyse müzik devi, evcil hayvanlarınız için çalma listeleri oluşturabileceğiniz yeni bir araç sunuyor.

Evcil hayvanlara özel olarak tasarlanan yeni özellik, dinleme alışkanlıklarınıza ve evcil hayvanınızın doğasına ilişkin sorulan birkaç soruya verdiğiniz yanıtlara göre 30 şarkı derliyor. Sorulan bu sorularsa temel olarak şarkıların ne tarzda olacağını belirliyor.

Spotify’dan evcil hayvanınıza özel çalma listesi:

Spotify

Spotify’ın yeni özelliğinden yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle tabii ki bir Spotify hesabında oturum açması gerekiyor. Ardından şimdilik yalnızca kedi, köpek, kuş, hamster ve iguana seçeneklerinin bulunduğu listeden hayvanınızı seçmeniz gerekiyor. Sonraki adımdaysa evcil hayvanınızın genellikle rahat mı yoksa enerjik mi, utangaç mı yoksa arkadaş canlısı mı olduğunu belirlemek için bazı soruları yanıtlamanız isteniyor.

Hangi hayvana sahip olduğunuzu seçip verilen tüm sorularını yanıtladıktan sonra son aşamada Spotify, evcil hayvanınızın adını soruyor. Bu noktada dilerseniz hayvanınızın fotoğrafını da ilgili çalma listesine yükleyebiliyorsunuz. En nihayetinde tüm aşamaları tamamladığınızdaysa birkaç saniyelik bekleme süresinin ardından evcil hayvanınıza özel bir çalma listesi karşınıza çıkıyor.

Hayvanınız için hazırladığınız bu liste, doğrudan çalma listelerinizin arasına ekleniyor ve kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca listede yer alan sanatçıların genellikle sizin dinlediğiniz isimlerden oluştuğunu da belirtelim.

Dünyanın dört bir yanından pek çok insan, Spotify’ın bu yeni özelliğini oldukça beğendiğini söylüyor.

Kaynak: https://www.webtekno.com/spotify-evcil-hayvaniniza-ozel-calma-listesi-hizmetini-baslatti-h83968.html

Monday Morning Goods No: 240

Bu MMG'de

Trafikte en çok sinirlenenler Audi marka araç kullanan sürücüler oldu

Sürücülerin trafikte sinir katsayıları ile kullandıkları araçların markaları arasındaki bağı inceleyen bir kamuoyu araştırması Fransa’da gerçekleşti.

Haftanın İlham Veren Sitesi