Sürekli Doku Değiştiren Bir Beden

Universal Everything imzalı Transfiguration, farklı malzemelerden yapılmış değişken gövdesiyle 3B bir figüre odaklanıyor.

CGI sanatçılarının en sık deney yapmayı sevdiği temalar arasında, insan anatomisi ve doku çalışmaları yer alıyor. Esteban Diacono’nun ve David Lewandowski’nin deforme insan bedenlerini merkeze alan çalışmalarında bu eğilimleri görmek mümkün. İngiliz sanatçı kolektifi Universal Everything’in yeni animasyonu Transfiguration da hareketli bir figüre giydirilmiş farklı dokularla dikkat çeken bir çalışma oldu.

Her adımda dönüşüm yaşayan bir figür

Dijital sanatçı ve tasarımcı kolektifi Universal Everything, Odunpazarı Modern Müze’yi ziyaret edenlerin çiçekli figürlerden oluşan Superconsumers adlı video yerleştirmesiyle yakından tanıdığı bir topluluk. Yeni animasyonlarındaki figürü; balmumu, alev, gökkuşağı renginde kürkler, dumanlar, kayalar gibi farklı materyallerle giydirerek yine zorlu bir işin üstesinden gelmişler. Ekrandaki figür insanın evrimine dair canlandırmaları anımsatıyor. Tek çizgi üzerinde ilerleyen bir figür animasyon boyunca her adımda başkalaşım geçiriyor.

Universal Everything’in çalışmalarını Instagram’ı ve Vimeo kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

   Transfiguration Transfiguration

Grubun Odunpazarı Modern Müze’deki video yerleştirmesi:

Görsel: Vimeo

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/transfiguration-surekli-doku-degistiren-bir-beden/

Monday Morning Goods No: 268

Bu MMG'de

İnsanların Hayatlarını Küçük Bir Yere Sığdıran Sanal Apartman: Distant Neighbours

Sosyal mesafenin önemli olduğu bu zamanlarda dünyanın farklı noktalarından ev hallerini paylaşan kullanıcılar Distant Neighbours hesabında e-komşu oluyor.

USB 4: Daha Yüksek Hız, Daha Büyük Bant Genişliği

USB standartlarını değiştirecek yeni USB 4 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeye hızlıca bir göz atalım.