Twitter, popüler tweetler için yeni etiket sistemini test ediyor

Sosyal medyanın ana damarlarından olan Twitter, sunmaya hazırlandığı iki yeni özellikle kullanıcılarını memnun etmeyi planlıyor.

Twitter, kullanıcılara daha rahat bir ortam sunmak için çalışmaya devam ediyor. Şirketin test ettiği yeni özellikle birlikte yoğun etkileşim gören paylaşımların altındaki kişilere etiketler verilecek.

Etiketler, yoğun etkileşim alan paylaşımların altına gelen yorumlarda gönderinin asıl sahibinin ve etiketlenen kişilerin rahatça fark edilmesi için kullanılacak. Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi “Yazar, Bahsedilen” gibi etiketler mevcut. Etiketlerin sadece bunlarla sınırlı kalmayacağı da bilinen detaylar arasında.

Test edilen bir diğer özellik ise birçok kullanıcının beklediği tweet düzenlemeyle alakalı. Düzenleme ve etiket sisteminin ne zaman tüm kullanıcılar için sunulacağı henüz belli değil.

Twitter kullanan bazı kişiler bu etiketlere son dönemlerde rastlamış olabilir. Twitter, bu tip özellikleri bazı kullanıcılara sunarak tepkilerini ölçmeyi seviyor. Bu iki önemli özelliğin de yayımlanacağı belli olmasa da konuyla ilgili güncel haberleri kaçırmamak için bizi takip edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.webtekno.com/twitter-yogun-etkilesim-alan-tweet-ler-icin-etiket-sistemini-test-ediyor-h66264.html

Monday Morning Goods No: 199

Bu MMG'de

Google’ın bu yıl gerçekleştirdiği tüm 1 Nisan şakaları

Her sene 1 Nisan şakaları geleneğini devam ettiren Google, bu sene de geleneğini devam ettirmeyi sürdürdü.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ