Twitter’dan yeni özellik: Tweet Dizileri

140 karakter sınırının arttırılmasıyla büyük bir değişime giden Twitter son olarak “Tweet Dizileri” adlı özelliğini duyurdu. Duyurulan bu yeni özellik ile kullanıcıların oluşturdukları flood tweetler artık karmaşık bir hal almaktan kurtuluyor.

Geçtiğimiz günlerde 140 karakter kuralını değiştirerek 280 karaktere çıkaran Twitter şimdi de ‘Tweet Dizileri’ özelliğini yayına alıyor. Twitter, yeni özelliği ile kullanıcılar için “flood” oluşturmayı kolay hale getiriyor.

Her gün yüzlerce, binlerce “dizi” tweetleniyor! Bu şekilde tweet atmak oldukça verimli ve popüler olmasına rağmen, bazıları için üretmesi ve okuması ve bir tweet dizisindeki bütün tweetleri takip etmek oldukça karmaşık. Bir dizi oluşturmak için artık “Tweetle” kısmına eklenen “artı” tuşuna basmanız yeterli oluyor. Yayınlanmış tweet için “yeni bir tweet ekleyin” butonu ile yeni eklemeler yapılabiliyor. Buna ek olarak tweet dizisinin kolay fark edilebilmesi için “Diziyi göster” etiketi de eklendi.

Tweet Dizileri özelliğinin önümüzdeki haftalarda iOS ve Android platformlarında tüm kullanıcılara açılacağı belirtiliyor.

Kaynak: http://digitalage.com.tr/twitterdan-beklenen-yenilik-tweet-dizileri/

Monday Morning Goods No: 131

Bu MMG'de

2017’de neleri Google’ladık?

Google’ın her sene sonunda geleneksek olarak yaptığı “Year in Search”in 2017 versiyonu yayınlandı. En çok aranan ifadenin “Nasıl Yapılır?” olduğu belirtilen videoda Nusret’in de yer alması gözlerden kaçmadı.

The hunt for the Cheshire Cat

You’re invited on an adventure across London. Explore curious riddles to find the mischievous CheshireCat, […]