Volkswagen logosunu yeniliyor

Marka yeni logosunu gelecek ay görücüye çıkaracak.

2015 yılında yaşadığı emisyon skandalının ardından darbe alan itibarını düzeltmek amacıyla geçtiğimiz yıl logosunu yenileceğini duyuran Volkswagen, ardından dünya genelinde 40 kadar ajansla ortaklığını sonlandırarak, yola üçüyle devam etme kararı almıştı.

Autoweek’te yer alan habere göre, Volkswagen’in yeni logosu tüketiciyle buluşmak için hazır durumda. Marka, 2000 yılından bu yana kullandığı, metalik mavi ve beyaz renkli 3D logosuyola vedalaşarak, siyah – beyaz ve daha düz bir logoya geçiş yapacak. Volkswagen’in yeni logosunun gelecek ay düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması bekleniyor.

Aslına bakarsanız, markanın siyah – beyaz logosu ilk olarak Haziran ayında yayınlanan “Hello Light” reklamında kullanılmış ve bazı prototiplerinde de yer almıştı.

Volkswagen CMO’su Jochen Sengpiehl da kullanılacak yeni logonun, elektrikli otomobil dünyasına uygun olacak biçimde daha düşük sertlikte olacağını açıklamıştı.

Kaynak: https://mediacat.com/volkswagen-logosunu-yeniliyor/

Monday Morning Goods No: 219

Bu MMG'de

Google Fotoğraflar uygulaması artık fotoğraflardaki metinlerde arama yapmanızı da sağlıyor

OCR tekniğinden faydalanan iki yeni özellik sayesinde Google Fotoğraflar'daki ekran görüntüsü ve fotoğraflar üzerinde metin araması yapılabilecek ve bulunan kopyala-yapıştır ile not, doküman ya da form formatına dönüştürülebilecek.

Tarihin ilk uzay suçu işlenmiş olabilir

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli bir astronotun eski eşinin banka hesabını incelediği iddiası üzerine harekete geçen uzay ajansı, şimdi ortada bir suç olup olmadığını araştırıyor.