Whiskas’tan kedilere özel radyo kanalı

Whiskas; Calming Radio isimli radyo kanalı ile veteriner yolunda strese giren kedileri sakinleştirecek özel müzikler çalıyor.

Bebeklere özel ninniler, masallar ve sakinleştirici sesler çalan radyoları duymuştuk. Peki ya kediler? Whiskas’ın yarattığı Cat Calming Radio, kedileri rahatlatacak müzikler çalan bir radyo. Böylece veterinere götürülen kediler üzerindeki stresi azaltmaya hedefliyor.

Proje; 22 Ağustos Take Your Cat to the Vet Day #Cat2VetDay (Kedinizi Veterinere Götürün Günü) için hazırlanmış bir proje. O nasıl bir gün diyecek olursanız, aslında temel bir iç görüden ötürü yaratılmış bir gün. İnsanlar aşı veya genel bir rahatsızlık olmadığında hayvanlarını veterinere düzenli kontrole götürmeyi unutuyorlar, bu gün de bunu hatırlatmayı amaçlayan bir gün. Kedi maması markası Whiskas da elbette böyle bir özel günü atlamamış ve #Cat2VetDay’de Cat Calming Radio’nun lansmanını yapmış.

Veterinere götürüleceği için daha otomobil aşamasında strese gitmeye başlayan kedicikleri düşünen Whiskas, Cat Calming Radio ile onlara sakinleştirici şarkılar sunmuş. Böylece veteriner yolunda otomobile bindiği için kaygıya kapılan kediciklere biraz rahatlama sağlamış.

David Teie’nin Müzikleri

İnternet üzerinden dinlenebilen radyo, Whiskas’ın reklam ajansı BBDO Toronto tarafından yaratılmış. Radyo, gün boyunca kesintisiz olarak kedilere özel besteleriyle tanınan sanatçı David Teie‘nin müziklerini çalıyor. Radyo istasyonu, Cat2VetDay vesilesiyle yayın hayatına başlamış olsa da 1 günlük bir proje değil; radyo yayın hayatına devam ediyor, kedi sahipleri radyoya günü 24 saati, istedikleri şekilde ulaşabiliyor. Dolayısıyla sadece veteriner günü değil, herhangi bir sebepten huzursuzlanan, stres belirtileri gösteren kedileri rahatlatmak için de kullanılabilir. Üstelik müzikler hiç de fena değil; çocuklar da ve hatta yetişkinlerde de işe yarayabilir gibi.

whiskas_bbdo toronto_cat calming radio_kanada_bigumigu_

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/whiskastan-kedilere-ozel-radyo-kanali/

Monday Morning Goods No: 169

Bu MMG'de

Instagram’dan yeni alışveriş özelliği: IG Shoppings

Instagram, IGTV’den sonra yeni bir uygulama için daha çalışmalara başladı. Alışveriş meraklılarını dikkate alan Instagram, şimdilik IG Shopping adıyla anılan bir uygulamanın testlerini sürdürüyor

Dua Lipa’nın yeni parçasını kendi müzik zevkinle remiksle

Jaguar'ın Dua Lipa ile geliştirdiği projede Want To şarkısı; dinleyicinin zevkine göre kişiye özel şekilde remikslenebiliyor.