Winamp nostaljisi geri dönüyor!

Efsanevi medya oynatıcı, kullanıcıların karşısına yeni sürümüyle tekrar çıkmaya hazırlanıyor. Nostalji müzik oynatıcısı Winamp, 2019 yılında geri dönüş yapacak gibi gözüküyor.

İlk olarak 1997’de piyasaya sürülen popüler ücretsiz medya oynatıcı Winamp, popüler olmaya başlayınca 2002 yılında AOL tarafından satın alınmış uygulama büyüme ivmesini sürdürmüştü. 2014 yılında AOL’nin satışa çıkardığı Winamp, Radionomy isimli bir şirkete satılmıştı. Nostalji müzik programı Winamp‘ın, 2019 yılında uygulama olarak telefonlara geri dönüş yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

Radionomy CEO’su Alexandre Saboundjian TechCrunch’a yaptığı açıklamada Winamp’ın mirasını taşıdıklarını ve gelecek mobil sürümün alanında en iyisi olacağını kaydetti. Saboundjian, Winamp’ın hangi hizmetleri destekleyeceğini veya uygulamanın yeni sürümünün Apple Müzik, Spotify veya diğer müzik platformları ile nasıl bütünleştirileceği ile ilgili soruları yanıtlamadı.

Winamp’ın sadece telefon ve tabletlerde değil aynı zamanda eskisi gibi masaüstü versiyonunun da sunulacağı belirtildi. Yakın zamanda geleceği düşünülen uygulamanın şu an için neye benzeyeceği ile ilgili ayrıntı bulunmuyor.

Kaynak: https://digitalage.com.tr/winamp-nostaljisi-geri-donuyor/

Monday Morning Goods No: 175

Bu MMG'de

Nvidia “Ay’a çıkılmadı” teorisine son noktayı koydu

50 yıldır hakkında onlarca komplo teorisi üretilen Ay'a ayak basılması ile ilgili Nvidia ilginç bir çalışmaya imza attı.

Coca-Cola’dan “ölümcül” bir hata

Yeni Zelanda’daki bir otomatının üzerinde bulunan sloganda ülke yerlileri Māorilerin diliyle İngilizceyi birleştirmeye niyetlenen Coca-Cola, “ölümcül” bir hataya imza attı.