Yeni Apple Watch Kas Hareketlerini Takip Edebilir

Apple, yeni nesil Apple Watch modelleri için kas hareketleri konusunda yeni bir patent aldı.

Apple Watch Series modelleri ile adından söz ettirmeyi başaran Apple’ın, bugün yeni nesil akıllı saatleri için yeni bir patent aldığı ortaya çıktı. Buna göre Apple, yeni nesil akıllı saatleri ile kullanıcıların kas hareketlerini takip edebilir.

Apple’a yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda Apple’ın almış olduğu yeni patent ile beraber akıllı saat kullanımını daha da kolay bir hale getireceğini görmekteyiz. Bu kısımda ise akıllı saatin takılı olduğu bilekteki kasları izlemeyi planlayan teknoloji devi, almış olduğu yeni patent sayesinde dokunarak gerçekleştirilen işlemleri minimum seviyeye indirmeyi hedefliyor.

2016 yılında alındığı ortaya çıkan bu patentte ise, akıllı saatin kasların yapısını tespit ederek saatin kullanımına olanak sağlayacağına da özellikle dikkat çekiliyor. Bu doğrultuda yayınlanan raporda kullanıcıların bileklerindeki kas yapısını inceleyecek olan akıllı saatin, aynı zamanda belirli kas hareketlerini de takip edeceği ifade ediliyor. Bu kas hareketleri sayesinde kullanıcıların hiç bir dokunma işlemi yapmadan saatin ekranını veya daha önceden belirledikleri uygulamaları açabileceklerine de şahit olmaktayız.

İnternete sızan patentte ayrıca kas hareketlerinin kol üzerindeki kaslara gönderilen elektrik sinyalleriyle algılanacağı da belirtiliyor. Kol üzerindeki kasların hareket etmesiyle birlikte gönderileceği belirtilen bu elektrik sinyalleri ise kasın hangi yöne doğru hareket ettiğini hesaplayacak. Böylece kullanıcının kol yapısı tespit edilebilecek.

yeni Apple Watch kas hareketleri

Şimdilik, söz konusu bu teknolojinin hangi modellerde kullanılacağı bilinmiyor. Ancak Apple’ın 2016 yılından bu yana bahsi geçen bu teknoloji üzerinde çalıştığını göz önünde bulunduracak olursak, bu teknolojinin önümüzdeki birkaç yıl içerisinde kullanıma sunulacağını tahmin etmekteyiz.

Kaynak: https://www.technopat.net/2020/06/03/yeni-apple-watch-kas-hareketlerini-takip-edebilir/

Monday Morning Goods No: 260

Bu MMG'de

YouthWorks hibrit çalışma sistemine geçti

Ajans, faaliyetlerine teknolojiyle entegre edilmiş online ve offline ofis sistemiyle devam edecek.

NVIDIA RTX 3080’in Büyüleyici Render Görüntüleri Oluşturuldu

NVIDIA'nın yakın zamanda çıkarmayı planladığı ekran kartı RTX 3080, geçtiğimiz gün ilk kez görüntülenmişti. Bugün de Reddit kullanıcıları, bu görüntülerden yola çıkarak oluşturdukları render görüntülerini paylaştılar. Oldukça etkileyici görünen bu görüntülere haberimizde yer verdik.