Yeni Apple Watch Kas Hareketlerini Takip Edebilir

Apple, yeni nesil Apple Watch modelleri için kas hareketleri konusunda yeni bir patent aldı.

Apple Watch Series modelleri ile adından söz ettirmeyi başaran Apple’ın, bugün yeni nesil akıllı saatleri için yeni bir patent aldığı ortaya çıktı. Buna göre Apple, yeni nesil akıllı saatleri ile kullanıcıların kas hareketlerini takip edebilir.

Apple’a yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda Apple’ın almış olduğu yeni patent ile beraber akıllı saat kullanımını daha da kolay bir hale getireceğini görmekteyiz. Bu kısımda ise akıllı saatin takılı olduğu bilekteki kasları izlemeyi planlayan teknoloji devi, almış olduğu yeni patent sayesinde dokunarak gerçekleştirilen işlemleri minimum seviyeye indirmeyi hedefliyor.

2016 yılında alındığı ortaya çıkan bu patentte ise, akıllı saatin kasların yapısını tespit ederek saatin kullanımına olanak sağlayacağına da özellikle dikkat çekiliyor. Bu doğrultuda yayınlanan raporda kullanıcıların bileklerindeki kas yapısını inceleyecek olan akıllı saatin, aynı zamanda belirli kas hareketlerini de takip edeceği ifade ediliyor. Bu kas hareketleri sayesinde kullanıcıların hiç bir dokunma işlemi yapmadan saatin ekranını veya daha önceden belirledikleri uygulamaları açabileceklerine de şahit olmaktayız.

İnternete sızan patentte ayrıca kas hareketlerinin kol üzerindeki kaslara gönderilen elektrik sinyalleriyle algılanacağı da belirtiliyor. Kol üzerindeki kasların hareket etmesiyle birlikte gönderileceği belirtilen bu elektrik sinyalleri ise kasın hangi yöne doğru hareket ettiğini hesaplayacak. Böylece kullanıcının kol yapısı tespit edilebilecek.

yeni Apple Watch kas hareketleri

Şimdilik, söz konusu bu teknolojinin hangi modellerde kullanılacağı bilinmiyor. Ancak Apple’ın 2016 yılından bu yana bahsi geçen bu teknoloji üzerinde çalıştığını göz önünde bulunduracak olursak, bu teknolojinin önümüzdeki birkaç yıl içerisinde kullanıma sunulacağını tahmin etmekteyiz.

Kaynak: https://www.technopat.net/2020/06/03/yeni-apple-watch-kas-hareketlerini-takip-edebilir/

Monday Morning Goods No: 260

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Alışveriş veri setlerinden faydalanan Facebook, insanvari diyaloglara sahip chatbotlar üretecek

Facebook ekibi chatbotun faydalanacağı 13 bin diyalogdan oluşan SIMMC-Mobilya ve SIMMC-Moda veri setlerini ortaya çıkarmak için Unity'de sanal bir ortam yarattı.