YouTube Gaming kapanıyor!

Popüler video paylaşım platformu YouTube, bağımsız uygulaması YouTube Gaming'in 30 Mayıs'ta kapanacağını açıkladı.

Google, oyunseverleri canlı oyun yayınlarıyla bir araya getiren YouTube‘un oyun kanalı YouTube Gaming‘in 30 Mayıs‘ta kapanacağını açıkladı.

Geçtiğimiz Eylül ayında YouTube Gaming uygulamasının Mart 2019’da kapatılacağını söyleyen Google, son olarak uygulamaya verdiği desteği 30 Mayıs‘ta sonlandıracağını ve YouTube Gaming’in ana uygulamaya aktarılacağını belirtti. Kararın gerekçesi olarak ise pek çok kişinin hâlâ canlı oyun yayınlarını izlemek ve oluşturmak için YouTube’un ana uygulamasını kullanması gösterildi.

2015’te Twitch’e rakip olarak hayata geçirilen YouTube Gaming ile YouTube çatısı altında bir oyun ekosistemi yaratmak isteyen Google, uygulamanın beklentileri yerine getirememesi üzerine verdiği desteği sonlandırma kararı aldı. Popüler yayıncıların en güncel videolarından canlı yayınlarına kadar geniş bir içerik bulunan platformdaki tüm içerikler 30 Mayıs’tan sonra YouTube’a entegre edilecek.

Kaynak: https://digitalage.com.tr/youtube-gaming-kapaniyor/

Monday Morning Goods No: 207

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN İŞİ

Turkcell'den direksiyon başında cep telefonu kullanımını engellemeye yönelik bir reklam filmi.

WWF, 450 yıl sürecek bir canlı yayın başlattı!

Dünya Doğayı Koruma Vakfı, ciddi boyutlara ulaşan plastik kirliliğine dikkat çekmek için 450 yıl sürecek bir canlı yayın başlattı. Başlatılan canlı yayında plastik bir şişe kum üzerinde gösteriliyor.