YouTube uygulamasına bağış sistemi geliyor!

YouTube, YouTube Premium abonelerinin favori içerik üreticilerine aylık 2 dolara kadar “Süper Sohbet” bağışı yapmasına olanak sağlayacak yeni bir sistem üzerinde çalışıyor.

YouTube’un oyun içeriklerinden sorumlu Başkanı Ryan Wyatt, yeni özelliğin test edildiğini doğruladı. Android Police’in yayınladığı rapora göre beta testi, Mayıs ayının sonunda kullanıma sunulacak.

Android Police’in muhabirlerinden biri tarafından keşfedilen bu test süreci, Premium abonelerin içerik üreticilerine aylık 2 dolar karşılığında destek olmasına olanak sağlayacak. Bir YouTube Premium aboneliği ise şu anda aylık 11,99 dolar.

2017 yılında başlatılan “Süper Sohbet“, içerik üreticilerinin ek gelir kazanmasını sağlıyordu. Bu sistem sayesinde, Twitch’e benzer şekilde, insanlar yazdıklarının en üstte görünebilmesi için belirli bir miktar para ödeyebiliyor, içerik üreticisinden sorularına cevap isteyebiliyordu. Bu özellik şimdi daha da geliştirileceğe benziyor.

Süper Sohbet özelliğinden sadece 1000’den fazla abonesi olanlar yararlanabiliyor.

BuzzFeed’in yaptığı incelemeye göre Süper Sohbet özelliği, yayıncılara gelir konusunda faydalar sağlarken, yayıncıların çok içerik üretmesine sebep oluyor. Bu YouTube’un istediği bir şey gibi görünse de, kaliteli içerik sayısı azalıyor ve ilgi çeken ancak kalitesiz konulara odaklanan içerikler artıyor.

Tüm bunlara rağmen YouTube, Süper Sohbet özelliğini daha da geliştirecek, daha da Twitch rakibi özelliklerle donatacak gibi görünüyor. Söz konusu özellik ve YouTube Premium, şu an sadece Amerika Birleşik Devletleri‘nde kullanılabiliyor. Ancak YouTube Premium’a farklı yollardan erişmek ve kullanmak mümkün.

Kaynak: https://shiftdelete.net/youtube-uygulamasina-bagis-sistemi-geliyor

Monday Morning Goods No: 201

Bu MMG'de

Instagram’da bir devrin daha sonu geliyor!

Instagram, en temel özelliklerinden birini değiştirme kararı aldı. Platformun yeni özelliği ile kullanıcılar fenomen olma stresinden uzak bir deneyim yaşayacak.

10 SpotMini hep birlikte kamyon çekiyor

Boston Dynamics tarafından yayınlanan 10 SpotMini robotunun bir kamyonu çektiği video kısa sürede ses getirdi.