YouTube’un atlanamayan reklamları artabilir!

YouTube atlanamayan reklamlar, YouTube’un içerik oluşturuculara yeni yayınladığı özellik ile daha çok ortaya çıkabilir. Bu yeni özellik, içerik oluşturucuların, videolarında atlanamayan reklamları etkinleştirmelerini sağlıyor.

Önümüzdeki haftadan itibaren, “Reklamı Atla” seçeneği ile gelmeyen daha fazla YouTube reklamıyla karşılaşabilirsiniz.

Video paylaşım sitesi, resmi Creator Insider adlı kanal aracılığıyla, atlanamayan reklamları, videolarından para kazanabilecek tüm kanallara yayınladığını duyurdu.

YouTube, ilk olarak özelliği deneme amaçlı bir seçenek olarak birkaç kişiye sundu. Artık şirket, özelliğin YouTube Partner Programı’ndaki herkesesunulduğunu söylüyor. Bu nedenle, içerik oluşturucular daha fazla para kazanma şansına sahip olabilir. Sonuçta reklam verenler, atlayamadığınız ve izlemek zorunda kaldığınız reklamlar için daha fazla ödeme yapabilirler.

Youtube reklamı atla

YouTube atlanamayan reklamlar ne kadar uzun olacak?

Bir Google Yardım sayfasına göre, atlanamayan reklamlar için maksimum video uzunluğu 15 ila 20 saniyedir. Bu süre, şu an yer alan ve reklamı 5 saniye izledikten sonra devreye giren “Reklamı Atla” seçeneğine sahip olmadan üç ila dört kat reklam izlemeniz anlamına geliyor. Bu reklamlar çok aşırı gözükmeyebilir. Yine de bu durum, içerik oluşturuculara ve izleyenlere zarar verebilir.

Bir içerik oluşturucu bu özelliği etkinleştirdiğinde, önceki tüm yüklemeleri için otomatik olarak etkinleştirilir. Ayrıca, içerik oluşturuculara atlanamayan reklamlarının performanslarını izleyebilecekleri araçlara da erişim veriliyor. Bu özellik, ayarlardan her zaman kapatılabiliyor ve içerik oluşturucular istediği zaman devre dışı bırakabiliyor.

Sizce atlanamayan reklamlar ne kadar mantıklı? Bir izleyiciyi olumsuz etkiler mi? Yorumlarınızı bekliyoruz?

Kaynak: https://shiftdelete.net/youtube-atlanamayan-reklamlar-artabilir

Monday Morning Goods No: 167

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Facebook, “Ortak Şeyler” özelliğini test etmeye başladı!

Son dönemlerde birçok yeniliğe imza atan Facebook, kullanıcıların daha kolay iletişim kurması çıkan bir özelliği test etmeye başladı.