Instagram’da ‘Son Görülme’ kervanına katıldı

Whatsapp'ın üzerine uzun tartışmalar döndüğü 'Son Görülme' özelliği geçtiğimiz günlerde Instagram'a da katıldı.

Tıpkı WhatsApp ve Facebook Messenger’da olduğu gibi Instagram’a da son görülme özelliği geldi.
Bir zamanlar “WhatsApp’ta yuva yıkan özellik” olarak lanse edilen, daha sonra Facebook Messenger gibi sosyal ağlarda kullanılmaya başlanan ‘son görülme’ özelliği, artık Instagram’a da gelmiş durumda.
Son güncellemeyle birlikte gelen özellikle birlikte artık Instagram Direct’e giriş yaptığınızda, mesajlaştığınız kişinin ne zaman aktif olduğunu görebileceksiniz.

Bunun dışında dilerseniz bu özelliğin kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamanın Ayarlar kısmına girerek ‘Hareket Durumunu Göster’ seçeneğini kapatıp son görülmenizi kapatabilirsiniz.

Eğer bu işlemi yaparsanız, Instagram’daki kullanıcıların son aktif olma saatlerini göremezsiniz. Dolayısıyla bu iki durum arasında herhangi bir tercihte bulunma şansınız kalmıyor.

Kaynak: http://www.webtekno.com/instagram-a-son-gorulme-ozelligi-geldi-h39556.html

Monday Morning Goods No: 136

Bu MMG'de

Sanat dünyasındaki ikizinizi görmek ister misiniz?

Google'ın kültür ve sanat platformu Cultural Institute yeni bir özelliğe kavuştu. Sahip olduğu veri tabanı ve yüz tanıma teknolojisi ile Google, kullanıcılara sanat dünyasındaki benzerlerini sunuyor.

Siz yazın, O resme döksün

Microsoft'un en son yapay zeka teknolojisi, yazılanları resme dökebiliyor. 'Peki mutluluğun da resmini çizebiliyor mu?' diye sormaktan kendinizi alıkoyamayacağınız bu teknolojinin çok yakında animasyon filmler oluşturması da beklentiler arasında.