Instagram’da ‘Son Görülme’ kervanına katıldı

Whatsapp'ın üzerine uzun tartışmalar döndüğü 'Son Görülme' özelliği geçtiğimiz günlerde Instagram'a da katıldı.

Tıpkı WhatsApp ve Facebook Messenger’da olduğu gibi Instagram’a da son görülme özelliği geldi.
Bir zamanlar “WhatsApp’ta yuva yıkan özellik” olarak lanse edilen, daha sonra Facebook Messenger gibi sosyal ağlarda kullanılmaya başlanan ‘son görülme’ özelliği, artık Instagram’a da gelmiş durumda.
Son güncellemeyle birlikte gelen özellikle birlikte artık Instagram Direct’e giriş yaptığınızda, mesajlaştığınız kişinin ne zaman aktif olduğunu görebileceksiniz.

Bunun dışında dilerseniz bu özelliğin kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamanın Ayarlar kısmına girerek ‘Hareket Durumunu Göster’ seçeneğini kapatıp son görülmenizi kapatabilirsiniz.

Eğer bu işlemi yaparsanız, Instagram’daki kullanıcıların son aktif olma saatlerini göremezsiniz. Dolayısıyla bu iki durum arasında herhangi bir tercihte bulunma şansınız kalmıyor.

Kaynak: http://www.webtekno.com/instagram-a-son-gorulme-ozelligi-geldi-h39556.html

Monday Morning Goods No: 136

Bu MMG'de

Sanat dünyasındaki ikizinizi görmek ister misiniz?

Google'ın kültür ve sanat platformu Cultural Institute yeni bir özelliğe kavuştu. Sahip olduğu veri tabanı ve yüz tanıma teknolojisi ile Google, kullanıcılara sanat dünyasındaki benzerlerini sunuyor.

Bir kartonla en fazla ne yapılabilir ki? Nintendo Labo ile tanışın

Nintendo'nun geçtiğimiz günlerde duyurduğu kendin yap kiti Labo, Nintendo Switch ile entegre olarak oyun deneyimini bir adım daha ileriye götürüyor. Geliştirilmeye bir hayli açık olan kit, 80 dolar olmasına rağmen kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.