Lipton’dan alışılmışın dışında bir reklam kampanyası

Geçtiğimiz Pazar günü Lipton, 50. saniyesinden sonra demlenen çay görüntüsü sabitlediği ve 5 dakika süren reklam filmiyle televizyon izleyecilerine 'acaba yayında bir sıkıntı mı var?' dedirten anlar yaşattı. Son dönemlerin en ilginç kampanyası olan reklam filmi tam 17 kanalda aynı anda yayına girdi.

5 Dakikalık Lipton Reklamı, Yayında Bir Sorun Olduğunu Düşündürdü

Lipton’un #KonuşalımArtık kampanyası, izleyicilerde yayının donduğu izlenimini yarattı ve onları birbirleriyle konuşmaları için yönlendirdi.

Lipton’un sosyal medyada #KonuşalımArtık hashtag’iyle desteklenen kampanyası, 7 Ocak Pazar akşamı yayınlandı.

50. saniyeden sonra, ekranın ocaktaki bir çaydanlığa sabitlendiği reklam filmi, tam 5 dakika sürdü. Reklamı seyredenler, yayında bir sıkıntı yaşandığını düşünürken, bazıları reklamı sessize alarak o an evde bulunan kişilerle kısa süreli bir sohbete vakit ayırabildi.

Aynı anda tüm kanalların reklam kuşaklarını satın alarak insanları birebir iletişim kurmaya teşvik eden Lipton, Türk reklamcılık tarihinde bir ilke imza attı. Reklam hakkında, sosyal medyada birçok yorum yapıldı.

Konuşacak güzel şeylerin olduğunu hatırlatan reklam filmi, insanların akıllı telefonlardan ve televizyon ekranından uzaklaşarak, yüz yüze yaptıkları sohbetler için vakit ayırmasını, birbirlerine hal hatır sormasını, iş hakkında konuşması gerektiğini vurguluyor.

“Konuşacağımız çok konu var… Hadi çaylar hazırsa #KonuşalımArtık” isimli kampanya, Medina Turgul DDB iş birliğiyle hazırlandı. Reklamın 1 dakikalık versiyonunu aşağıda izleyebilir, 5 dakikalık uzun versiyonuna ise bu linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.dijitalajanslar.com/5-dakikalik-lipton-reklami-yayinda-bir-sorun-oldugunu-dusundurdu/

Monday Morning Goods No: 135

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Bitcoin ile KFC almak ister misiniz?

Güvenliği hala bir tartışma konusu olsa da kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. KFC'de, bu ilgiye kayıtsız kalmayarak resmi Kanada hesabından Bitcoin ile satış yapmaya başladığını duyurdu.