Lipton’dan alışılmışın dışında bir reklam kampanyası

Geçtiğimiz Pazar günü Lipton, 50. saniyesinden sonra demlenen çay görüntüsü sabitlediği ve 5 dakika süren reklam filmiyle televizyon izleyecilerine 'acaba yayında bir sıkıntı mı var?' dedirten anlar yaşattı. Son dönemlerin en ilginç kampanyası olan reklam filmi tam 17 kanalda aynı anda yayına girdi.

5 Dakikalık Lipton Reklamı, Yayında Bir Sorun Olduğunu Düşündürdü

Lipton’un #KonuşalımArtık kampanyası, izleyicilerde yayının donduğu izlenimini yarattı ve onları birbirleriyle konuşmaları için yönlendirdi.

Lipton’un sosyal medyada #KonuşalımArtık hashtag’iyle desteklenen kampanyası, 7 Ocak Pazar akşamı yayınlandı.

50. saniyeden sonra, ekranın ocaktaki bir çaydanlığa sabitlendiği reklam filmi, tam 5 dakika sürdü. Reklamı seyredenler, yayında bir sıkıntı yaşandığını düşünürken, bazıları reklamı sessize alarak o an evde bulunan kişilerle kısa süreli bir sohbete vakit ayırabildi.

Aynı anda tüm kanalların reklam kuşaklarını satın alarak insanları birebir iletişim kurmaya teşvik eden Lipton, Türk reklamcılık tarihinde bir ilke imza attı. Reklam hakkında, sosyal medyada birçok yorum yapıldı.

Konuşacak güzel şeylerin olduğunu hatırlatan reklam filmi, insanların akıllı telefonlardan ve televizyon ekranından uzaklaşarak, yüz yüze yaptıkları sohbetler için vakit ayırmasını, birbirlerine hal hatır sormasını, iş hakkında konuşması gerektiğini vurguluyor.

“Konuşacağımız çok konu var… Hadi çaylar hazırsa #KonuşalımArtık” isimli kampanya, Medina Turgul DDB iş birliğiyle hazırlandı. Reklamın 1 dakikalık versiyonunu aşağıda izleyebilir, 5 dakikalık uzun versiyonuna ise bu linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.dijitalajanslar.com/5-dakikalik-lipton-reklami-yayinda-bir-sorun-oldugunu-dusundurdu/

Monday Morning Goods No: 135

Bu MMG'de

Siz yolunuza devam edin, bavulunuz sizi takip eder

Prestijli ve hafif bir seyahat ruhu oluşturmak için kurulmuş olan 90FUN isimli şirketin, özel çipi sayesinde kullanıcısını takip eden Puppu1 isimli bavulu bir hayli heyecan verici.

H&M’den büyük tartışma yaratan fotoğraf

Markanın, online alışveriş sitesinde yer alan siyahi bir erkek çocuğun üzerindeki "ormandaki en havalı maymun" yazısı büyük tartışmalara yol açtı. Sosyal medyayı kiye de bölen olaydan sonra açıklama yapan yetkililer herkesten özür dilediklerini iletti.