Marka
Acer
Görevimiz
Proje Tasarımı
Sadakat Yönetimi
Kategori
Sosyal Sadakat

Acer World

Gerçek Bir Sosyal Sadakat Programı

acer_world

Problem

Acer,  global bir marka olarak Türkiye’de kendisine ait satış kanalı bulunmadığı için müşterilerinin satın alma kararları ile sosyal medya kanallarındaki alışkanlıklarını eşleştirmek ve anlamlı datalar elde etmek konusunda sıkıntı yaşıyordu.

İçgörü

Pazarlama faaliyetlerinin merkezinde olan izinli müşteri bilgisini olarak analiz etmek markanın alacağı pazarlama kararları için temel noktayı oluşturuyor. Sosyal medya’da ise en çok vakit geçirilen ve en kalabalık kesime ulaşan mecra Facebook. Aynı zamanda müşteri profili ile ilgili detaylı bilgiler sağlaması sebebiyle altın değerinde.

Fikir

Mevcut satış kanallarından alışveriş yapan müşterileri sosyal medyaya taşımak ve izinli verilerini analiz edebilmek için Drive Social uygulamamızı Acer World temasıyla kullanıcılara sunduk. Her bir ürün kutusuna birer kazı-kazan kartı ekleyerek, üçüncü parti kanallardan alışveriş yapan kullanıcılarımızı kartındaki indirim ve hediyelerden yararlanmak üzere Facebook sayfamızdaki Acer World uygulamamıza davet ettik.pc_card

Uygulama

Karttaki kodunu Acer World uygulamamıza giren kullanıcılarımızı satın almış olduğu ürün ile eşleştirdik. Müşterilerimiz bir sonraki alışverişleri için indirimler yada adresine gönderilen hediyeler kazanırken, biz de müşterilerimizi daha yakından tanıma fırsatı elde ettik.

Sonuç

2015 senesi içerisinde alışveriş yapan müşterilerimizin %20’si Acer World uygulamasına katıldı. Böylece Acer, sosyal CRM anlamında kalıcı ve işe yarar bir çözüm ile Türk müşteri kitlesini daha yakından tanıdı.