Marka
GE Healthcare
Görevimiz
Servis Tasarımı
Branding
UI/UX Tasarım
Web & Mobil Yazılım
Kategori
Dijital Platform
Dijital Topluluk

Radiologyzone

Digital Community Approach For Healthcare

Problem

Sağlık uzmanları yoğun tempoları ve sürekli devam eden hayatlarının bir parçası haline gelen eğitim süreçleri içerisinde dijital dünyada fikirlerini paylaşacakları ve diğer uzmanlardan görüş alacakları bir platform eksikliği yaşıyordu.

İçgörü

GE Healthcare uzmanları ile beraber yaptığımız çalışmalar ve araştırmalar sonucunda sağlık profesyonellerine gerçekten fayda sağlayabilecek Mobil Öncelikli bir dijital topluluk platformu en belirgin kullanıcı ihtiyacı olarak öne çıktı. Sektörel ve akademik bilgi paylaşımına dair radyoloji uzmanlarından başlayarak ilgili branşların uzmanları, güncel iletişim araçlarının kendilerine uygun bir kullanıcı deneyimi sunmadığından şikayetçiydi.

Dünyada sağlık ve inovasyon deyince akla gelen en önemli marka olan GE Healthcare’in sektördeki bu ihtiyaca dair sunacağı çözüm, markanın hedef kitlesi ile olan bağını önemli derecede güçlendirecek bir potansiyel vaad ediyordu.

Fikir

Kreatif fikrinden, ekran tasarımlarına, hem web hem mobil geliştirmelerine kadar tüm süreçlerini yürüttüğümüz Radiologyzone sağlık profesyonelleri için her sabah işe başlamadan önce girip göz atacakları, özel editörleri tarafından hazırlanmış haber alanlarında sektördeki yenilikleri takip edebilecekleri, yeni makale ve vakalarını yayınlayabilecekleri ve forum alanında düşüncelerini ortaya koyabilecekleri bir dijital topluluk platformu olarak ortaya çıktı.

Radiology Zone Mobil Dijital Topluluk Platformu

Implementasyon

Diğer akademik platformlardan farklı olarak önemli deneyim paylaşımı fonksiyonları sunan Radiologyzone’da her bir profesyonel beğendiği içerikleri Upvote’layabiliyor ve böylece platformda ön plana çıkabiliyor. Ayrıca kendisine ait profili, kişiler ve gruplar arası mesajlaşma özellikleri sayesinde radyologların vazgeçilmez bir kaynağı olmayı hedefliyor.

24 Ekim 2016 tarihinde Suudi Arabistandaki RSSA 2016 ile beraber yayına başlayan Radiologyzone’u alttaki linkten ziyaret edebilirsiniz.