20 dolarlık ayakkabıya 600 dolar öder misiniz?

ABD'li ucuz ayakkabı zinciri Payless moda tutkunlarına yönelik bir sosyal deney gerçekleştirdi. Durumdan habersiz influencer'larla gerçekleştirilen deney ortaya gülünç durumlar çıkardı.

Kaliteli bir ayakkabı için ne kadar ödemeye razı olursunuz? 600 dolar? Peki ya, aynı ayakkabıyı 20 dolara alabileceğinizi öğrenseydiniz, ne hissederdiniz?

ABD’li ucuz ayakkabı zinciri Footwear, piyasanın altında fiyatlardan satışa sunduğu ayakkabılarının ederlerinin çok daha üzerinde bir kaliteye sahip olduklarını anlatmak için bir oyun tertipledi. Santa Monica, Kaliforniya’da Palessi adında sözde bir lüks mağazası için lansman düzenleyen marka, moda influencer’larının da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, fiyatları 20 ila 40 dolar olan ayakkabılarını 3 bin dolar gibi fahiş fiyatlardan satmayı başardı.

Markanın -belki de herhangi bir kasıt olmaksızın- tüketim toplumuna, alışveriş çılgınlığına ve gösterişe dair düşündürücü mesajlar verdiği tanıtım kampanyası vesilesiyle 20 dolarlık ayakkabılara 600 dolar veren moda meraklılarına paraları, Payless’ın “şaka”sının ortaya çıkmasının ardından, marka tarafından iade edildi.

Kaynak: https://mediacat.com/20-dolarlik-ayakkabiya-600-dolar-oder-misiniz/

Monday Morning Goods No: 181

Bu MMG'de

Hacklenen 150.000 yazıcı PewDiePie reklamı yaptı!

YouTube‘un 2013’ten bu yana en çok aboneye sahip olan kullanıcısı olan PewDiePie, bu ünvanını devam ettirmek için hackerların desteğini aldı. Hacklenen 150.000 civarında yazıcı PewDiePie kanalına abone olunmasını belirten dökümanlar bastı.

Çocuklar için rock alfabesi

Andrew Morgan, yeni nesli efsane müzisyenlerle tanıştırmanın eğlenceli bir yolu olarak The Rock Alphabet adlı çocuk kitabını tasarladı.