2019’da 230 yeni emoji geliyor!

Emojipedia, Unicode'un 2019 yılında yayınlayacağı 230 yeni emojiyi tanıttı. Kullanıcılar tarafından ısrarla istenen bazı yeni emojilerin eklendiği kütüphanede engelli bireylere büyük önem verilmiş durumda.

Oxford Dictionaries’in (Oxford Sözlüğü) yılın kelimesini “Emoji” seçmesinin ardından nerdeyse 3,5 yıl geçti. Bu sembolik resimler artık birçoğumuzun hislerini, düşüncelerini, fikirlerini paylaşmada önemli bir araç.

Emoji deyince akla gelen ilk kurumlardan birisi şüphesiz Unicode. Geçtiğimiz Haziran’da Unicode Emoji 11.0 güncellemesi ile 157 farklı emojiyi meraklısı ile buluşmasına yeşil ışık yakan şirket, daha fazla kullanıcıyı temsil edebilmek için emoji dünyasına yeni karakterler ekliyor.

Unicode, onayladığı emoji sayısını 59 olarak belirtiyor. Ancak karakterlerin türlerindeki küçük farklılıklar hesaba katıldığında bu sayı 230’a ulaşıyor. Öncesinde üçüncü bir cinsiyetin dahil olduğu emojilerde bu sefer aynı cinsten farklı ten rengine sahip insanların el ele tutuştuğuna şahit oluyoruz.

Öte yandan emoji hayvan dünyasında da önemli bir büyüme söz konusu. Filamingo, tembel hayvan gibi yaban hayatı temsil eden hayvanlara da yeni sürümde yer var. Dünya mutfağından ise falafelin yanı sıra Waffle da resimlendirilmiş.

Bu arada bu görsellerin örnek emojiler olduğunu hatırlatalım. Bildiğiniz üzere emojiler, kullandığınız servis ve aygıta göre farklılık gösterebiliyor. Son olarak yeni emojilerin tam listesine göz atabilmeniz için yeni emojilere yönelik linki buraya bırakalım.

Kaynak: https://webrazzi.com/2019/02/06/2019da-59-yeni-emoji-geliyor/

Monday Morning Goods No: 191

Bu MMG'de

Facebook’tan markalar için yeni bir mesajlaşma özelliği

Yakında Facebook sayfalarından Instagram mesajlarına yanıt verilebilecek.

Coca-Cola ve Delta Havayolları’ndan peçete özrü

Markalar, kampanyaları nedeniyle rahatsız olan yolculardan özür diledi.