ABD Başkanı Trump, eski iPhone’ları geri istiyor!

Son günlerde ülkemizle ilgili yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen ABD Başkanı Donald Trump sosyal medyadaki ilginç açıklamaları ile tanınıyor. Bu ilginç açıklamalara, Tim Cook ve iPhone ile bir yenisi daha eklendi.

Apple, 2017 yılında iPhone X‘i tanıtarak ana ekran düğmesine veda etmişti. 2018 yılı ve sonrasında tanıtılan hiçbir iPhone modelinde ana ekran düğmesi yer almazken, kaydırma hareketleri ile bu düğmenin eksikliği gideriliyor.

Donald Trump eski iPhone tasarımını daha çok beğeniyor

Bazı Apple kullanıcıları düğmenin kaldırılmasından oldukça şikayetçi olurken, bazı kullanıcılar ise yeni tasarıma kısa süre içerisinde alıştı. Yeni tasarıma alışamayan kişilerden birisinin de, Donald Trump olduğu ortaya çıktı.

Trump, Twitter hesabından Tim Cook için paylaştığı mesajda iPhone’daki düğmenin kaldırılmasından memnun olmadığını dile getiriyor.

ABD Başkanı’nın attığı bu tweet önemli bir detayı gün yüzüne çıkarıyor. 2017 yılında Trump’ın, Android‘den iPhone’a geçtiği açıklanmıştı. O dönemde iPhone X satışa sunulmadığı için ana ekran düğmesi olan bir model kullanıyordu.

 

Bu nedenle Trump’ın iPhone X veya daha yeni bir modele geçiş yaptığını söylemek yanlış olmayacaktır. Tabi, ABD Başkanı tarafından kullanılan telefonlar, piyasadaki iPhone modellerine kıyasla büyük özelleştirmelerden geçiyor.

Apple CEO’su Tim Cook daha önce ABD Başkanı ile birçok kez yemek yedi ve ikili görüşmeler yaparak ticari konuları görüştü.

 
 
 

Kaynak: https://shiftdelete.net/donald-trump-eski-iphone-lari-istiyor

Monday Morning Goods No: 228

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Kanadalı bir firma görünmezlik pelerini üretti!

Kanada merkezli Hyperstealth Biotechnology isimli şirketin “Geniş bant görünmezlik pelerini” adını verdiği malzeme ilgili nesnenin etrafındaki ışığı bükerek, hedefe görünmezlik sağlıyor.