Apple TV+ yayın hayatına resmen başladı!

Apple TV Plus 100'den fazla ülkede kullanıma açılarak, Netflix ve Amazon'a rakip oldu.

Apple’ın geçtiğimiz dönemlerde duyurmuş olduğu yeni video akış hizmeti Apple TV Plus resmen faaliyete başladı. Şu an için sınırlı sayıda içeriğe sahip olan hizmetin kısa süre içinde büyüyerek Netflix ve Amazon karşısında daha güçlü bir rakip olacağı tahmin ediliyor.

Apple TV+ yayın hayatına resmen başladı! İşte fiyatı!

Apple’ın dizi/film abonelik servisi Apple TV+ yayın hayatına resmen başladı! Netflix ve Amazon gibi diğer platformlar, daha önce beyaz perdeye giren veya televizyonlarda yayınlanan dizileri de izleme imkânı sunuyor, ancak Apple TV+ rakiplerinden farklı olarak kullanıcılarına sadece Apple tarafından üretilen orijinal içerikler sunacak.

İçeriklere milyarlarca dolar ödeyen Netflix’in 150 milyondan fazla üyesi olduğunu düşünürsek, Apple’ın rakibi karşısında bu anlamda çok ciddi çalışmalar yapması şart gibi görünüyor.

Apple TV+ platformunun ABD fiyatının aylık 4.99 dolar olarak belirlendiğini ve  100’den fazla ülkede yayına başladığını ayrıca belirtelim. 10 Eylül’den itibaren yeni bir iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV, veya Mac modeli satın alan müşteriler bir yıl boyunca ücretsiz Apple TV+ üyeliğinden faydalanabiliyor. Diğer kullanıcılar ise 7 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra ayda 4.99 dolar ödeyerek hizmetten faydalanabilecek.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre platform 40 dilde altyazı ve dublaj imkânı sunuyor.

Apple TV+, şu an için Türkiye’de yayına sunulmuş değil. İlerleyen zamanda Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında da net bir açıklama yapılmadı. Bu anlamda herhangi bir gelişme yaşanırsa siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/donanim/apple-tv-yayin-hayatina-resmen-basladi-iste-fiyati-5dbd3cdc5fe8290b544a8d3f

Monday Morning Goods No: 229

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN SİTESİ

Google Asistan, soruları önceden bilecek

Apple’ın Siri’si ya da Google’ın Asistan’ı sorulan tüm sorulara yanıt vererek, telefona dokunmadan istediğimiz cevapları almamıza yardımcı oluyor. Bir adım öne çıkmak isteyen Google Asistan yeni özelliği ile soruları da önceden bilecek.