Artık Instagram Stories’e GIF koymak mümkün

Son güncellemesiyle son görülme özelliğini devreye sokan Instagram, şimdi de Stories'e GIF ekleme özelliğini hayatımıza katıyor.

Artık, Instagram hikayelerinizi birbirinden renkli GIF etiketleriyle renklendirebilirsiniz.

Instagram Stories’e resmi olarak GIF desteği geldi. Artık hikayelerde kullandığınız fotoğraf ya da videoların üzerine dans eden kediler, uçan hamburgerler gibi GIF’ler yapıştırabileceksiniz. GIPHY entegrasyonuyla birlikte yüzlerce, binlerce hareketli etiketi, paylaştığınız hikayelere ekleyebileceksiniz.

Instagram’a gelen bir diğer özellik ise kullanıcıların Stories’e her boyutta fotoğraf ya da video yükleyebilecek olmaları. Yani artık hikaye paylaşırken görseli 9:16 portre formatında kırpmanıza gerek kalmayacak.

GIF etiketlerine ulaşmak için, Stories’de en üstte yer alan etiket ekle (add sticker) butonuna basmanız gerekiyor. Yeni GIF seçeneğini seçtiğinizde, GIF kütüphanesine ulaşacaksınız. İstediğiniz GIF’i fotoğraf veya videonuzun üzerine sürükleyip bırakmanız yeterli. GIPHY’de trend olan GIF’leri ekleyebilir ya da tüm kitaplığı, istediğinizi buluncaya kadar arayabilirsiniz.

GIF etiketleri özelliği, Instagram’ın 29. versiyonuyla birlikte hem iOS hem Android uygulamasıyla kullanılmaya başlandı. Stories’deki görsel boyutlarının istenilen şekilde ayarlanabilmesi özelliği ise önümüzdeki haftalarda yayınlanacak.

Kaynak: http://www.dijitalajanslar.com/instagram-stories-e-gif-destegi-geldi/

Monday Morning Goods No: 137

Bu MMG'de

Elon Musk Bey ne yapıyorsunuz?

Trafik sorununa çözüm bulmak için kurduğu The Boring Company ile uzun süredir şapka satan Elon Musk, 50 bin satışın ardından sonra alev silahı da satacaklarının sözünü vermişti. Musk'ın sözünü verdiği o ürün sonunda ortaya çıktı.

Amazon’un kasasız ve kasiyersiz süpermarketi: Amazon Go

Geçtiğimiz haftalarda bahsettiğimiz kasiyersiz market teknolojisi artık gerçeğe dönüştü. Müşterilerin raflardan aldıkları ürünü takip ederek faturalandıran Amazon Go, geleceğin kasasız ve kasiyersiz süpermarketlerin ilk örneği olarak karşımızda.