Birleşik Krallık Ordusu’ndan gençlere davetiye

Birleşik Krallık Ordusu, 16 – 25 yaş arası gençleri cezbetmek ve orduya katılımlarını sağlamak adına kapsamlı bir kampanya yayınladı.

Kampanyada Hem Z hem de Y Kuşağı’na yaftalanan oyun, telefon ya da selfie bağımlılığı gibi negatif kalıplar, kendilerine güç atfedilerek pozitife çevriliyor. Örneğin; kampanyada benmerkezcilik kendine inanmak, telefon takıntısı konsantrasyon ve selfie’ler de özgüven olarak yeniden kodlanıyor ve gençler, “Ordunun sana ihtiyacı var” sloganıyla orduya davet ediliyor.

Reklam filmleri ve radyo reklamlarıyla desteklenen kampanyanın belki de en ilgi çekici kısmı, kampanya ilanlarının ordunun geçmiş dönem propaganda faaliyetlerine göndermede bulunması. Zira ilanların tasarımları, Birleşik Krallık’ın Birinci Dünya Savaşı’nda askere alım propagandası için kullandığı, dönemin Savunma Bakanı Horatio Herbert Kitchener’ın yüzünün yer aldığı ilanı anımsatıyor.

Kitchener’ın görüldüğü ilan ilk olarak dönemin popüler dergisi Opinion’ın kapağı olarak yer almış, ordu tarafından kullanılmasının ardından diğer orduların askere alım propagandalarına da ilham kaynağı olmuştu.

Kaynak: https://mediacat.com/birlesik-krallik-ordusundan-genclere-davetiye/

Monday Morning Goods No: 186

Bu MMG'de

iPhone 7 ve iPhone 8 modelleri Almanya’da yasaklandı

Çin’de bazı iPhone modellerinin satışının durdurulmasına yönelik karar aldıran Qualcomm, bu kez de Almanya’da zafer kazandı. Açılan dava sonucu verilen karara göre iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinin satışı askıya alındı.

Ayın karanlık yüzü sonunda aydınlatılıyor!

Hatırlayacağınız üzere Çin, geçtiğimiz ay Changbe-4 isimli uzay aracını Ay’ın karanlık yüzünü araştırması için uzaya göndermişti. Şimdi ise söz konusu bu uzay aracı ayın karanlık yüzüne iniş yapmaya hazırlanıyor.