Bu kez Google Assistant ile evde tek başına

İlk yapımı 1990 yılında yayınlanan Evde Tek Başına film serisi, Google Assistant için günümüze uyarlanarak teknoloji ve nostaljiyi bir araya getirdi.

Nesnelerin interneti kavramı, hayatımızdaki etki alanını günden güne arttırıyor. Teknoloji şirketleri, nesnelerin interneti konusundaki çalışmalarına devam ederken, sesli asistanlar zamanla daha donanımlı ve farklı özelliklerle karşımıza çıkıyor. Amazon’un Alexa‘sı, Apple’ın Siri‘si ve Google’ın Google Assistant’ı arasında devam eden rekabet, akıllı ev ürünlerinin yaygın bir kullanım alanına sahip olması nedeniyle hız kazandı.

Bu yarış içinde Google yeni bir reklam filmi yayınladı. Yayınlanan reklamda Amazon EchoFacebook Portal ve diğer akıllı ev asistanları ile rekabet edecek olan, Google Assistant destekli Google Home Mini‘ye de yer verildi. Kurgulanan senaryoda, ilk yapımı 1990 yılında yayınlanan Evde Tek Başına filmi günümüze uyarlandı. Çekilen reklam filminde, serinin ilk iki yapımında rol alan Macaulay Culkin, Kevin McCallister karakteriyle tekrar kameralar karşısına geçti.

Arts & Letters Creative Co. imzasıyla hazırlanan reklam için filmde yer alan sahneler tekrar tasarlandı. Reklam filmi, yine filmde olduğu gibi, Kevin McCallister’ın ailesinin evde olmadığını fark etmesiyle başlıyor.

Artık asistanı var

Hey Google, bugün takvimimde ne var? sorusuna, Google Assistant’ın “Bugün evde tek başınasın” cevabını vermesiyle hız kazanan reklam filminde Kevin, duştan sonra babasının traş losyonunu kullanıyor. Tıraş losyonunun bittiğini fark ettikten sonra Google Assistant’tan alışveriş listesine traş losyonu eklemesini istiyor. Kevin, Google Assistant’la birlikte evin sıcaklığını ayarlayabiliyor ve pizza sipariş edebiliyor. Ayrıca akşam yemeğini yediği sırada evi gözetleyen hırsızlar için Kevin operasyonunu başlatabiliyor.

2018 yılında, Google için güncellenen reklam filminin Kevin operasyonu kısmında da güncel ögelerle karşı karşıya kalıyoruz. Dışarıdan bakıldığında evde birisi var gibi algılanmasını isteyen Kevin, trenin üzerine bu kez Michael Jordan yerine Kevin Durant kartonu koyuyor. Bu figürler geçtiğimiz aylarda Google ile bir iş birliği planladıklarını belirten iRobot‘un Roomba isimli robotları üzerinde hareket ediyor.

Ayrıca Google, YouTube kanalı üzerinden reklam filminin kamera arkası görüntülerini de paylaştı:

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/bu-kez-google-assistant-ile-evde-tek-basina/

Monday Morning Goods No: 184

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Nvidia’dan gerçekte olmayan yüzler oluşturan yapay zeka

2014 yılından bu yana yapay zeka üzerinde yoğun bir çalışma yürüten Nvidia, geliştirdiği yapay zekaya gerçekte var olmayan yüzlerin portrelerini çizdirmeye başladı.