Elon Musk Boring Company tünelini kullanıma açtı!

Elon Musk Boring Company tarafından Los Angeles şehri altına inşa edilen yer altı tünelini sonunda kullanıma açtı. İşte trafik çilesine son verecek olan Boring Company tünel projesi!

Sık sık çılgın projeleriyle gündeme gelen Musk, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve binlerde Los Angeles vatandaşı tarafından merakla beklenen yer altı tüneli projesinde sona gelindi.

Los Angeles‘ın altına inşa edilen tüneldeki elektrikli taşıyıcılar sayesinde, araçların, motosikletlerin hatta yayaların gidecekleri yere hızlı bir şekilde ulaşabilecekler.

Elon Musk Hyperloop

250 kilometre hıza kadar ulaşabilen elektrikli taşıyıcılar vasıtasıyla Musk, Los Angeles halkının yaşamış olduğu trafik sorunsalını da tarihe karıştırmış oldu.

Söz konusu projeyi The Boring Company ile daha da geniş arazilere yaymayı planlayan Musk, ayrıca Amerika’nın yaşamış olduğu trafik sorununa da genel bir çözüm bulmayı hedefliyor.

Bugün resmi olarak tanıtımını ve açılışı gerçekleşen Boring Company tünel projesinde ilk yolculuk Musk tarafından gerçekleştirdi.

Tesla Model X ile birlikte gerçekleştirilen yolculuk sırasında 250 km hızındaki elektrikli taşıyıcı ile tünelin bir ucundan bir ucuna oldukça kısa bir sürede varan Musk, sonunda hedefine ulaştı.

Milyonlarca insanın yaşadığı ve trafik sorununda oldukça dert yandığı Los Angeles böylece, devrimsel nitelikteki bir tünel yardımıyla trafik sıkıntından tamamen kurtulacak.

13.4 metre derinliğine sahip olan tünelde şimdilik elektrikli ve otonom araçlar seyahat edebiliyor. Fakat, ilerleyen günlerde söz konusu tünelde özel araçlar, yayalar ve bisikletlerinde yolculuk yapabileceği de belirtiliyor.

Son olarak ise The Boring Company, Washington ve New York arasında seferleri kolaylaştıracak bir tünelin kazı çalışmalarına da çoktan başlamış durumda. Gelecek yıl içinse Los Angeles ve San Francisco seferleri için benzer planlar yapılıyor. Hatta bu tünelin basınçlı pod taşıtları ile gerçek hyperloop seferleri için destek sağlayacağı düşünülüyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musk-boring-company-tunel-projesini-tanitti

Monday Morning Goods No: 184

Bu MMG'de

16. yy. tablolarındaki çıplaklık ve 21. yy. sosyal medya kuralları

Belçika turizm federasyonu, insanları Rubens tablolarındaki çıplaklıktan “korumak” için Facebook’un uyguladığı sansür yöntemini kullandı.

Bu kez Google Assistant ile evde tek başına

İlk yapımı 1990 yılında yayınlanan Evde Tek Başına film serisi, Google Assistant için günümüze uyarlanarak teknoloji ve nostaljiyi bir araya getirdi.