Canım Kardeşim’e mutlu son

20'nci yılını kutlayan LÖSEV, Canım Kardeşim'i yıllar sonra yeniden yorumluyor.

Başrollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Kahraman Kıral’ın paylaştığı 1973 yapımı Ertem Eğilmez filmi Canım Kardeşim, Türk sinema tarihinin en hüzünlü filmleri arasında yer alır kuşkusuz. Canım Kardeşim’le birlikte seyircinin karşısına ilk kez dram dolu bir filmle çıkan Tarık Akan, filmde babasının ölümü üzerine küçük kardeşi Kahraman’ın sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalır, kardeşinin lösemi olduğunu öğrendikten sonra onun son günlerini mutlu yaşaması için elinden geleni yapar, çaldığı televizyonla ona sürpriz yapmak isterken, kardeşi lösemiye yenik düşer.

Lösemili çocuklara yardım etmek amacıyla faaliyetlerine 1998 yılında başlayan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 20’inci yılında Rafineri’yle birlikte Canım Kardeşim’e alternatif bir son hazırladı. Tarık Akan’ı oğlu Barış Üregil’in, Halit Akçatepe’yi Ahmet Uğur Say’ın ve Kahraman Kıral’ı Ediz Çağan Yılmaz’ın canlandırdığı bu alternatif sonu izliyoruz:

Kaynak: https://mediacat.com/canim-kardesime-mutlu-son/

Monday Morning Goods No: 178

Bu MMG'de

Gerçeğinden ayırt edilemeyen dünyanın ilk yapay zeka spikeri

Çin'in Zheijang Eyaleti'nde düzenlenen Dünya İnternet Konferansı'nda dünyanın ilk yapay zeka haber sunucusu da seyirci karşısına çıktı.

Şarjı bitmek üzere olanlar kulübü: Die With Me

Die With Me, telefonun şarjı sadece %5'ten az olduğunda çalışan ve diğer şarjı bitenlerle mesajlaşarak son dijital nefesi verme uygulaması.