Corona virüsünün yayılımını ve etkilerini dünya genelinde takip edebileceğiniz harita

Online harita corona virüsünün yayılımını gösteriyor. Corona virüsünün hangi ülkelerde ve hangi şehirlerde görüldüğünü bu haritadan takip edebilirsiniz. ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi yayınladığı corona virüs haritası, Çin'in Wuhan kentinde başlayan salgını gerçek zamanlı olarak takip etmenize olanak sağlıyor.

Çin’de başlayan Corona virüs salgını nedeniyle Google, Apple, Facebook, Amazon ve Microsoft gibi önemli teknoloji şirketleri Çin seyahatlerini yasakladığını sizlere geçtiğimiz günlerde aktarmıştıkCorona virüsü salgını maalesef her geçen gün yayılmaya ve dünyanın başka bölgelerine de sıçramaya devam ediyor.

ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi yayınladığı bir harita ile Çin’in Wuhan kentinde başlayan salgını gerçek zamanlı olarak takip etmenize olanak sağlıyor. Üniversitesi tarafından paylaşılan link üzerindeki haritadan virüsün şu an için hangi ülkelerde görüldüğünü takip edebiliyorsunuz. Haritaya buradan ulaşabilirsiniz.

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından sağlanan bilgiler arasında bugüne kadar doğrulanan toplam vaka sayısı, hangi ülkede kaç hasta olduğu, Corona virüsünden ölenlerin sayısı ve virüsten tamamen kurtulanlar gibi bilgiler mevcut. Paylaşılan bilgilere göre şu an doğrulanan 9 bin 776 vaka bulunuyor. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 213, virüsten tamamen kurtulanların sayısı ise 187. Johns Hopkins Üniversitesi tarafından paylaşılan haritaya buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: https://webrazzi.com/2020/01/31/corona-virusunun-yayilimini-ve-etkilerini-dunya-genelinde-canli-takip-edebileceginiz-harita/

MMG - Corona Virüs Özel

Bu MMG'de

Corona virüs neden hızlı yayıldı? Hangi önlemler işe yaradı?

İtalya'da COVID-19 salgınından en fazla etkilenen Lombardiya bölgesindeki bir anesteziyoloji uzmanı olan Dr. Maurizio Cecconi, bugün tüm dünyayı şu sözlerle uyardı:

Yeşer Sarıyıldız yazdı: Corona Virüs İle Gelen Dijital Dönüşüm

Hayatın ironiden anlama şekli çok acayip. Olacak olan oluyor; ama her seferinde ağzımızı açık bırakmayı başarıyor. Senelerdir lokasyon bağımsız bir iş dünyasını savunuyor, dijitalin gelişmesiyle birlikte mesafelerin anlamsız olduğunu, üretim dışı her şeyin online yürütülebileceğini anlatıyorum.