Deniz suyunu içme suyuna dönüştüren can simidi

Hem can simidi hem de su filtresi olarak tasarlanan Purifier Lifesaver, deniz kazası gibi durumlarda yardım gelene kadar kullanıcıyı hayatta tutmayı hedefliyor.

Felaketlerin ardından yaşanan kaos durumunda ve yabancı olduğumuz kırsal alanlarda temiz içme suyu bulmak zor olabiliyor. Suyun tükeneceğini ileri süren karanlık gelecek senaryolarına göre bu problemin günlük yaşamın bir parçası olma ihtimali de var ne yazık ki. Bu nedenle tuzlu suyu temiz içme suyuna çeviren matara, kirli suyu temizleyen pipetgrafen filtre ve filtreli seyahat şişesi gibi farklı çözümleri yeri geldikçe paylaşıyoruz. Purifier Lifesaver da denizin ortasında içme suyu sağlayan bir başka çözüm.

Purifier Lifesaver, yardım gelene hayatta kalmayı sağlıyor

Konsept tasarım Purifier Lifesaver hem bir can simidi olarak hayat kurtarıyor, hem de deniz suyunu tuzundan arındırarak ve temiz hale getirerek kullanıcıyı hayatta tutuyor. Can simidinin içindeki tüp deniz suyuyla doldurulabiliyor. Tabii bu tüp simidin içinde yalnızca bir belli bir miktar yer kaplıyor. Çünkü can simidinin ağırlaşmaması ve kullanıcıyı suyun yüzeyinde tutmaya devam etmesi gerek. Kullanıcı pipet yardımıyla arıtma ünitesinden gelen deniz suyunu içebiliyor.

Purifier Lifesaver

He Yue, Wang Dading ve Yuan Huaiyu’nun imzasını taşıyan tasarım, 2018’de Red Dot Design Concept Award almış.

Görsel: red-dot.org

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/deniz-suyunu-icme-suyuna-donusturen-can-simidi/

Monday Morning Goods No: 196

Bu MMG'de

Ambulans ve polise adres tarifi gerekmeyecek!

Acil durumlarda arayan kişinin yerinin tespit edilebilmesi için dünya genelinde GSM operatörlerinden yardım alınıyor. ABD’nin Federal İletişim Kurulu’den (FCC) adres tarifini ortadan kaldırabilecek bir adım atmak istiyor.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ