E-Devlet üzerinden abonelik dönemi bugün başlıyor!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, yeni uygulamasıyla birlikte vatandaşların tüm abonelik işlemlerini çevrimiçi olarak iptal edebilmesine olanak tanıyacak.

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan açıklamayla birlikte, E-Devlet üzerinden abonelik işlemlerinin yapılabileceğine dair bir takım bilgiler verilmişti. İlk açıklamalar uygulamanın Mart ayındabaşlayacağını bildirse de, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, E-Devlet abonelik dönemi yarın itibariyle kısmi olarak başlayacak.

E-Devlet abonelik dönemi elektrik ve doğalgaz ile başlıyor!

E-Devlet üzerinden abonelik işlemlerini yönetme, temelde vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Uzun süre beklemeyi sevmeyen ve bu işlemler için evden ayrılmak istemeyen kişiler, dilerlerse bu işlemleri internet üzerinden halledebilecekler. Twitter üzerinden yapılan açıklamayla birlikte, elektrik ve doğalgaz abonelikleri için kısmi işlemler 18 Şubat, yani yarınitibariyle başlayacak.

edevlet başarı sdn 2, e-devlet abonelik dönemi

Şimdilik başlayacak olan uygulama, aboneliklerin iptalini internet üzerinden yapmaya olanak sağlayacak. Bununla birlikte yetkililer, tüm entagrasyon sürecinin 2019 yılının sonuna kadar tamamlanmasını bekliyor. CB Dijital Dönüşüm Ofisi, duyuruyla birlikte bir takım açıklamalarda da bulundu.

“Yakında diğer abonelikleri de uygulamaya dahil ederek, milletimize yakışır şekilde dijitalleşmeyi ülkemizin her hanesine ulaştırmaya devam edeceğiz. Dijital Dönüşüm Ofisi olarak koordine ettiğimiz ve Ticaret Bakanlığımızın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle vatandaşımız artık elektrikdoğalgazsu ve Türk Telekomaboneliklerini e-Devlet üzerinden yapabilecekler.”

Kaynak: https://shiftdelete.net/e-devlet-abonelik-donemi

Monday Morning Goods No: 192

Bu MMG'de

Günsan Sevgililer Günü kampanyasını yayınladı!

Günsan Sevgililer Günü için hazırladığı esprili kampanya ile klişeleri tiye aldı.

Sahte insan yüzleri oluşturan yapay zeka: thispersondoesnotexist

Nvidia'nın yeni sitesi thispersondoesnotexist.com'da yapay zeka tarafından yaratılmış, gerçekte olmayan insanların portre fotoğrafları bulunuyor.