Google Maps AR navigasyon özelliğini test ediyor!

Google geçen yıl açıkladığı Google Maps AR navigasyon özelliği üzerinde çalışmalara son hızla devam ediyor. Sızıntılara göre, kısa süre önce özelliğin test aşamasına geçildi.

Google Maps AR navigasyon özelliği test aşamasında!

Geçtiğimiz yıl Google, I / O geliştiricileri konferansında şirketin Google Maps’in yürüyüş severlerin gezinmesini kolaylaştıracak yeni özelliğini açıklamıştı.

Artırılmış Gerçeklik ile telefonunuzdaki arka kamerayı kullanarak, uygulama size bulunduğunuz yere gerçek zamanlı olarak bakacak ve ekranda oklar sizin nereye gideceğinizi söyleyecek şekilde belirecek olarak anlatıldı.

Şu an ise Google’ın bu yeni AR(Artırılmış Gerçeklik) navigasyonu, sürekli olarak uygulamayı kullanan ve inceleyen yerel rehberler tarafından test ediliyor.

Google Maps AR navigasyon özelliği test aşamasında! SDN-2

Herhangi bir mekanı ararken veya konumu seçerken, yeni bir “AR Başlat” seçeneği sunuldu. Buna basıldığında, uygulama hızlı bir şekilde gerçek zamanlı görünüme geçiyor ve telefonunuzun konumundan kamerasını hareket ettirmesini istiyor.

Google Maps, kullanıcının tam olarak nerede olduğunu anladıktan sonra, uygulama kameradaki görüntüyü Google’ın sunucularında depolanan sokak görünümü bilgileri ile eşleştiriyor. Ekranda animasyonlu oklar belirerek, kullanıcıyı gitmek istediği yere kolayca götürüyor.

Google’ın Proje Yöneticisi Rachel Inman, Google Maps AR navigasyonunun“Metrodan iniyorum, ilk nereye gideyim?” gibi hızlı karar vereceğiniz anlar için tasarlandığını söylüyor.

Kullanıcıların önündeki ekrana çok fazla dikkatli baktıkları takdirde ve kaza geçirmelerini önlemek için Google Maps, telefonu kapatmalarını hatırlatır. Kullanıcı bu tavsiyeye uymazsa, ekran otomatik olarak kararır. Bunu, kullanıcının telefonunda pilin boşa gitmesini önlemek için de yapıyor.

Google’ın AR navigasyonunun temel zaman için hazır olduğunu söylemesi biraz zaman alabilir. Ancak çok yakın zamanda yeni detayların paylaşılması bekleniyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-maps-ar-navigasyon-ozelligini-test-ediyor

Monday Morning Goods No: 192

Bu MMG'de

ASMR’den sonra YouTube’un yeni çılgınlığı: “Study with me”

ASMR’den sonra YouTube’un yeni çılgınlığı ders çalışırken, ders çalışan YouTuberları izlemek. “Study with me” başlığı altında toplanan bu videolar, kullanıcıları kendilerini yalnız hissetmeden ders çalışmaya teşvik ediyor.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ