Elon Musk yeni SpaceX roketini tanıttı!

Elon Musk, Mars’a geri dönmek için çalışmalara devam ediyor. SpaceX twitter hesabından canlı yayınlanan yeni videoda, Elon Musk, SpaceX’in yeni tasarlanan uçağının önünde, Teksas yakınlarındaki Brownsville fırlatma tesisinde konuştu.

Elon Musk, bir mürettebatı ve kargoyu Ay’a, Mars’a veya Güneş sisteminde başka bir yere taşımak ve dik bir şekilde Dünya’ya geri dönmek için tasarlanmış bir SpaceX uzay aracını açıkladı.

SpaceX’in Teksas’ın güneyindeki fırlatma tesisinden yapılan canlı bir konuşmada Musk, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, uzay girişimi Starship‘in bir ya da iki ay içinde bir kez kalkıp 65.000 feet’e (19.800 metreye) çıkarak Dünya’ya geri inmesinin beklendiğini söyledi.

Musk, konuşmasında ayrıca, uzay yolculuğunun uygulanabilirliğinin öneminden, özellikle fırlatılan aracın geri dönmesinin ve uzay aracının yeniden kullanabilmesinin gerekli olduğundan ve ufkumuzun gezegenimizin ötesine genişlemesi için adımlar atmanın önemli olduğundan bahsetti.

Musk, kendisini izleyen bir kalabalığın önünde, yansıtıcı, metal bir dış cepheye sahip büyük uzay aracının önündeki bir sahneden konuştu.

Musk, Cumartesi günü SpaceX roketinin ilk kez yörüngeye ulaşmasının 11. yıldönümü olduğunu da belirtti.

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musk-yeni-spacex-roketini-tanitti

Monday Morning Goods No: 224

Bu MMG'de

Instagram Karanlık Mod özelliği için hazırlanıyor

Son dönemde birçok uygulamanın platformlarına dahil ettiği “karanlık modu” Instagram için de geliyor.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ