Instagram Karanlık Mod özelliği için hazırlanıyor

Son dönemde birçok uygulamanın platformlarına dahil ettiği “karanlık modu” Instagram için de geliyor.

Bu ay içerisinde yayınlanan iOS 13 ve Android 10’a karanlık mod entegre edilmişti. Uygulama geliştiricileri de karanlık moda uyumlu bir şekilde uygulamalarını entegre etmeye başladı. Instagram da bu uygulamalar arasında yer alarak karanlık mod temasını test etmeye başladı.

Instagram’ın karanlık mod temasını kullanmak için telefonun Android 10 güncellemesi ve uygulamanın son güncellemesini alması gerekiyor. Güncellemeyi yükledikten sonra, telefonun yerleşik karanlık modunu aktif hale getirmek gerekiyor. Karanlık modu aktif hale getirdikten sonra artık Instagram’ı karanlık mod teması ile kullanılabiliyor.

Kullanıcıların sevdiği bir özellik haline gelen göz yormayan karanlık mod, Twitter’dan sonra Facebook Messenger’a eklendi. WhatsApp’ın karanlık modu için test süreci devam ediyor.

Kaynak: https://digitalage.com.tr/instagrama-kullanici-dostu-yeni-ozellik/

Monday Morning Goods No: 224

Bu MMG'de

Nvida, yapay zeka destekli yeşil perde Teknolojisini Tanıttı

Dünyanın lider ekran kartı üreticilerinden olan Nvidia, geçtiğimiz yıl tanıtılan RTX ekran kartlarıyla entegre olarak çalışacak yeni teknolojilerini tanıttı. Bunların arasından en dikkat çekeni ise "yeşil perde" gereksinimi olmadan çalışabilen "RTX Greenscreen" teknolojisi oldu.

Boston Dynamics’in Atlas robotu yeni hareketleri ile karşımızda

Boston Dynamics'in atlayan, zıplayan ve rahatlıkla dengede duran robotu Atlas yeni jimnastik hareketleri yaptığı videosu ile geri döndü.