Elon Musk’ın Kırılmaz Dediği Cybertruck’ın Camları Daha İlk Testte Kırıldı

Tesla'nın yeni pickup'ı Cybertrcuk, gün yüzüne çıktı. Elon Musk'ın sahne aldığı tanıtım etkinliklerinde bir de kaza yaşandı.

Tesla’nın yeni pickup’ı Cybertrcuk, gün yüzüne çıktı. Elon Musk’ın sahne aldığı tanıtım etkinliklerinde bir de kaza yaşandı. Musk, aracın camlarının dayanıklılığını göstermek istiyordu ancak fırlatılan demir bilye, aracın camlarını kırdı.

 

Otomobil sektörünün parlayan isimlerinden Tesla, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlik kapsamında yeni pickup modeli “Cybertruck“ı duyurdu. Bu pickup’a ek olarak bir de ATV duyurusu yapan Tesla, tanıtımlar sırasında bir kaza yaşadı. Bizzat Elon Musk tarafından yaşanan kaza, etkinliklere damga vurdu.

Tesla’nın yeni pickup’ı zırhlı bir yapıya sahip. Öyle ki aracın dış aksamı, dünyanın en sağlam malzemelerinden bir tanesine sahip. Ayrıca aracın camları da zırhlı. Elon Musk da aracın camlarının ne kadar dayanıklı olduğunu göstermek istedi. Ancak işler çok da planlandığı gibi gitmedi. Musk, bir görevliden elindeki büyük demir bilyeyi aracın camına fırlatmasını istedi. Normalde kırılmaması gereken cam, bilyenin çarpmasıyla ciddi hasar gördü.

Tesla Cybertruck

Elon Musk, yaşananlar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Çünkü şirket, daha önce defalarca test yapmıştı ancak test, tanıtım sırasında başarısız oldu. Musk, önceki testlerinde bu dayanıklı cama her şeyi attıklarını hatta lavabo bile attıklarını, camın geçmişte kırılmadığını ancak bu kez kırıldığını, bunun nedenini de bilmediğini söyledi. 

elon musk

Kaynak: https://www.webtekno.com/tesla-cybertruck-camlari-test-h80308.html

Monday Morning Goods No: 232

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN SİTESİ

adidas Ayakkabılarını Uzayda Test Etmeye Hazırlanıyor

adidas, Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) ve Uzayda Bilim Geliştirme Merkezi (CASIS) ile yaptığı ortaklıkla performans ve sürdürülebilirlik konularında atılım yapmayı amaçlıyor.