Twitter Kullanıcılarının Bağımlılığını Bilerek Reklamverene Sesleniyor

Twitter şirketleri platformu üzerinden reklam vermeye davet ederken kullanıcıların Twitter konusundaki bağımlılıklarını esprili bir şekilde gösteriyor.

Telefon bağımlılığı günümüzde oldukça yaygın ve korkutucu sorunların başında geliyor. Ekrana bakarak geçirilen zamanlarda sosyal medyada geçirilen vakitler başı çekiyor. Bu uygulamalardan bir tanesi de Twitter. Gün içerisinde güncel haberlerin takip edildiği, gündemin sık sık yenilendiği platform hızlı bir dolaşıma sahip. Twitter, sosyal platformun bu yönlerini kara mizahla harmanlayarak şirketlere Twitter üzerinden reklam vermeye davet ediyor.

Twitter kullanıcıların genel davranışları yansıtılıyor

Her birisi bir gerilim filminin sahnesini anımsatan 3 reklam filmi DAVID Mad tarafından hazırlandı. Twitter pazarlamacılar ve reklamverenleri hedefleyen kampanyasında bağımlılığın karamsar ve can sıkıcı tarafını ön plana çıkarak cesur bir girişim gerçekleştiriyor. Filmler, insanların arkadaşları ile vakit geçirirken, oyun oynarken, işteyken veya yatmadan tam önce ellerinde telefonları veya tabletleri ile Twitter’da vakit geçirdiğini hatırlatıyor.

Ev arkadaşıyla masa oyunu oynayan adam gerilim müziği eşliğinde pencereyi aralayıp sokaktaki reklam panosuna bakarken bir ton işin arasında kaçamak yapmak için çekmecesini açan çalışan derginin üzerindeki reklam ile karşılaşıyor.

Şirketlere Twitter’dan reklam verin çağrısı

Sorunun üstüne esprili bir şekilde giden şirket sosyal medya platformuna reklam verecek olan şirketler için kullanıcıların bir gözünün sürekli Twitter’da olduğunu bu şekilde hatırlatıyor. Kampanya aynı zamanda Twitter kullanıcılarının davranışsal özelliklerini de dışa vuruyor. Twitter İspanya başkanı Nacho Mendibourne Twitter’ın reklamverenlerin müşterilerine ulaşması için benzersiz bir alan olduğunu savunurken kullanıcıların davranışlarını görsel olarak göstermekten memnun olduklarını ifade ediyor.

Twitter, kullanıcıları hakkındaki verilere de dikkat çekiyor. B2B (Şirketten şirkete) kampanyasına bağlı olarak reklam vermek isteyenler Twitter etkileşimi hakkında daha fazla veriye internet sitesinden erişebiliyor. Örneğin Twitter kullanıcılarının yüzde 82’si markaları platformda takip ederken yüzde 29’u diğer diğer çevrimiçi popülasyona kıyasla yeni bir ürünü ilk satın alan kişilerden oluşuyor. Bu veriler Twitter üzerinden reklam vermek için şirketleri harekete geçiriyor.

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/twitter-kullanicilarinin-bagimliligini-bilerek-reklamverene-sesleniyor/

Monday Morning Goods No: 232

Bu MMG'de

adidas Ayakkabılarını Uzayda Test Etmeye Hazırlanıyor

adidas, Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) ve Uzayda Bilim Geliştirme Merkezi (CASIS) ile yaptığı ortaklıkla performans ve sürdürülebilirlik konularında atılım yapmayı amaçlıyor.

Google, Android’de Açık Bulanlara 1.5 Milyon Dolar Ödeyecek

Google, Pixel telefonlarda kullandığı Titan M yongasında ve Android’in geliştirici sürümlerinde açık bulabilenlere devasa ödüller vereceğini açıkladı.